Strona główna Powiat Wybrano najlepsze zdjęcia

Wybrano najlepsze zdjęcia

701
0
PODZIEL SIĘ

222 zdjęć wpłynęło na XIII edycję powiatowego konkursu fotograficznego „Najpiękniejsza jest moja mała Ojczyzna”, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. W tym roku w jego organizację włączyła się szkoła – ZS RCKU.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczna edycja została zawężona do dwóch kategorii: pozostała natura, na którą co roku wpływa najwięcej zdjęć, oraz w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości stworzono tematyczne nową kategorię – symbole, motywy, miejsca, drogi Polaków do niepodległości.

W XIII edycji udział wzięło 58 uczestników (w 2017 – 43 osób) z 11 szkół powiatu sochaczewskiego (w 2017 – 9) z następujących szkół: SP Kąty, SP Janów, SP Iłów, SP Nowa Sucha, ZSS Erminów, SP nr 1 Sochaczew, ZSO Sochaczew, ZS RCKU, ZS CKP, ZS Teresin, MOW Załusków. Łącznie na konkurs nadesłano rekordowo, jak na trzynaście edycji konkursu prac, bo aż 222 zdjęć (2017 r. – 144 prace, 2016 r – 184 prace). Nadesłano 31 zdjęć związanych z motywami niepodległościowymi, natomiast pozostałe – 191 to prace nawiązujące do kategorii – natura.

Komisja konkursowa, która zebrała się w Starostwie Powiatowym w czwartek, 24 maja obradowała w następującym składzie: Anna Syperek – Powiatowy Zespół Edukacji, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie; Elżbieta Szczypińska – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie filia w Sochaczewie; Tomasz Ertman – dziennikarz, fotograf, nauczyciel, oraz Justyna Stępińska – nauczyciel historii w ZS RCKU.

Oceniano prace, nie znając autora ani szkoły, z której pochodzi uczeń. Wszystkie prace zostały dopuszczone do konkursu, choć kilka z nich z kategorii symbole przedstawiała miejsca związane z II wojną światową. Po przeanalizowaniu wszystkich nadesłanych prac komisja nagrodziła i wyróżniła łącznie 18 osób.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i wystawa wszystkich nadesłanych prac zaplanowano w pierwszej połowie czerwca. O dokładnym terminie nagrodzeni zostaną powiadomieni indywidualnie.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie