Strona główna Sport Wójt wyróżnił brydżystki

Wójt wyróżnił brydżystki

716
0
PODZIEL SIĘ

Ekipa brydżystów z SP w Wymysłowie znalazła się w czołówce najlepszych w Polsce brydżystów. Na XXXII Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej w Głuchołazach, które odbyły się 14-17 czerwca ekipa z Wymysłowa wywalczyła siódmą pozycję na 50 zespołów w kraju. Była też najlepsza wśród uczniów szkół podstawowych, a startowało ich w sumie 17.

Przed nami byli sami giganci i my w tym gronie najmłodsi, dopiero początkujący, jako nowa szkoła podstawowa, ale z ambicjami. Naszą placówkę wyprzedziły duże i znane licea w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Za nami też sporo szkół o uznanej renomie. To dla nas wielki sukces być tak wysoko notowanym – mówi Małgorzata Lewandowska, dyrektor SP w Wymysłowie.

Współautorkami sukcesu szkolnej sekcji brydża są Kamila Kiraga – uczennica klasy III oraz Karolina Kamelak z klasy II (obie gimnazjalistki). Obie otrzymały stypendia sportowe od wójta gminy Sochaczew.

O pierwszej z nich można powiedzieć, że już ma spore doświadczenie. Brydżem sportowym zajmuje się od 5 lat. Lubi tę dyscyplinę sportu, bo wymaga sporej koncentracji i myślenia. Natomiast Karolina ma o prawie połowę krótszy staż z uprawianiu brydża. Jednak obie stanowią dobrą parę graczy mimo różnicy w doświadczeniu. W zawodach w Głuchołazach grały w innych parach. Dziewczęta za swoje osiągnięcia sportowe nagrodzone zostały stypendium.

BN

Fot. Bogumiła Nowak