Strona główna Sport Whizz Orkan rugby zagra w sobotę na „Maracanie”

Whizz Orkan rugby zagra w sobotę na „Maracanie”

826
0
PODZIEL SIĘ

To jeden z najważniejszych meczów sochaczewskich rugbistów w ostatnich latach. W sobotę o godz. 15 na własnym stadionie Whizz Orkan podejmuje KS Budowlanych Łódź. Zwycięstwo w tym spotkaniu praktycznie zagwarantuje naszej drużynie awans do pierwszej szóstki Ekstraligi, która jesienią zagra o medale. Ale to nie będzie łatwe spotkanie. Sochaczewianie przystępują do niego po kompromitującej porażce 0:80 z mistrzami Polski, Master Pharm Budowlanymi Łódź. Goście przyjadą bardzo wzmocnieni.

– Musimy się zrehabilitować. Chcemy meczem z drugą z łódzkich drużyn pokazać, że porażka z MasterPharmem to był wypadek przy pracy, zły dzień całej drużyny. Warto dodać, że tydzień później Budowlani rozbili na wyjeździe 112:6 Arkę Gdynia. Łodzianie to dziś zespół o dwie klasy lepszy od pozostałych ekip w naszej grupie – mówił podczas konferencji prasowej promującej sobotni mecz trener Whizz Orkan Maciej Misiak.

– Po meczu z mistrzami Polski było nam wstyd wracać do Sochaczewa. To spotkanie to była dla nas hańba. Nie chcemy się usprawiedliwiać, ale proszę pamiętać, że my jesteśmy bardzo młodą drużyną. Wielu z nas debiutuje w Ekstralidze. My się uczymy. Wierzę, że i z tej porażki wyciągniemy wnioski. Dziś myślimy już tylko o starciu z drugą z łódzkich drużyn – KS Budowlanymi. Bardzo chcemy się zrehabilitować. Pokażemy się na naszej Marcanie. Dajcie nam czas, za dwa, trzy lata będziemy zupełnie inną drużyną – mówi jeden z najmłodszych zawodników Whizz Orkan Krystian Mechecki.

– My nigdy nie obiecywaliśmy, że już w tym roku będziemy bić się o mistrzostwo Polski. Za  trzy lata będzie 50-lecie sekcji rugby w Orkanie i wtedy chcemy być gotowi do walki o złoto. Teraz celem jest awans do pierwszej szóstki. Ten mecz  drogę do szóstki może nam otworzyć lub zamknąć. Dlatego jest taki ważny. Bardzo prosimy kibiców o wsparcie – mówi grający menedżer Whizz Orkan, Maciej Brażuk.

– To na pewno nie będzie łatwe dla nas starcie. Mamy  kilka kontuzji. Ze składu aż do jesieni wypadł Joshua Chisanga. Już wcześniej straciliśmy Tomka Gasika. Jest też kilka drobniejszych urazów, jak choćby podkręcone kolana u naszego  Tongijczyka Wahy, czy młodego łącznika młyna Adriana Pętlaka. Tymczasem rywale się cały czas wzmacniają. Na mecz z nami z Francji przyjeżdża wychowanek KS, jeden z najlepszych polskich rugbistów ostatnich lat Kacper Ławski. Razem z nim ma się pojawić  jeszcze jeden zawodnik z tamtejszej ligi – dodaje Brażuk.

– Na szczęście skład mamy naprawdę szeroki. Od początku sezonu dysponowaliśmy kadrą ponad 30 zawodników. W tym spotkaniu też będzie tak, że nie wszyscy znajdą miejsce w meczowej 23-trójce. To dziś jest nasza siła. Zawodnicy zapomnieli już o blamażu z mistrzami Polski. Ostatnie treningi to świetna frekwencja i ciężka praca. Wierzę, że przy odpowiedniej mobilizacji znów wygramy z KS Budowlani. Przypomnę, że w Łodzi  pokonaliśmy ich 31:19, zdobywając  bonus ofensywny za cztery przyłożenia – mówi trener Whizz Orkan Maciej  Misiak.

– Zapraszamy kibiców. Wstęp na stadion jest wolny, ale jak zwykle będziemy sprzedawać cegiełki dla tych, którzy chcą wesprzeć nasz klub – mówi prezes RC Robert Dłutek.