Strona główna Kultura Wakacje w muzeum

Wakacje w muzeum

678
0
PODZIEL SIĘ
Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą zaprasza do udziału w II edycji Warsztatów Historyczno-Patriotycznych w formie półkolonii „Młodzi żołnierze batalionu Armii Krajowej majora Korwina”. Warsztaty rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 2 sierpnia, a udział w nich jest bezpłatny.

W programie nauka: poruszania się po mapie i orientacji w terenie, rozbijania namiotów oraz budowy obozowiska, przygotowania i bezpiecznego rozpalania ogniska, gotowania w terenie. Ponadto uczestnicy poznają  podstawy samoobrony i udzielania pierwszej pomocy, a także techniki strzeleckie oraz  walory przyrodnicze i historię regionu.

Rekrutacja uczestników projektu odbędzie się 23 czerwca w siedzibie muzeum o godzinie 12.00. Podczas rekrutacji będzie test wiedzy na temat Obwodu AK „Skowronek”. Warsztaty skierowane są do młodzieży w wieku 12-16 lat. Zgłoszenia, zawierające dane uczestnika konieczne do ubezpieczenia wraz z numerem kontaktowym, należy przesłać do dnia 23 czerwca na adres email: monikamarkiewicz1987@gmail.com.

jur