Strona główna Sport Udany rajd rowerowy na powitanie lata

Udany rajd rowerowy na powitanie lata[GALERIA ZDJĘĆ]

1481
0
PODZIEL SIĘ

W pogodny, niedzielny poranek 17 czerwca br. ponad 800 uczestników stawiło się na starcie VIII rodzinnego rajdu rowerowego „Od Juniora do Seniora”. Sygnał do odjazdu dała Jolanta Gonta – starosta sochaczewski. Pod wodzą komandora rajdu Ryszarda Nowakowskiego, punktualnie o 9.30 peleton ruszył w trasę drogami naszego powiatu.

Każdy uczestnik otrzymał identyfikator ze smyczą i odblaskiem, a pierwsze 700 osób zapisanych na rajd – okolicznościowe koszulki z logo rajdu. Szlak rajdu liczył około 30 km. Biegł m.in. ulicami Sochaczewa, a także przez gminy: Sochaczew, Teresin i Nowa Sucha, z krótkim postojem na boisku Szkoły Podstawowej w Budkach Piaseckich.

Rajd zakończył się piknikiem rodzinnym w Kozłowie Biskupim na terenie wypożyczalni kajaków „Stodoła nad Bzurą”. Dla wszystkich uczestników czekało tam sporo atrakcji, m.in. „szalona wodna ośmiornica”, z której najchętniej korzystali najmłodsi, darmowe dmuchane zjeżdżalnie. Organizatorzy częstowali wszystkich jogurtami, można było kupić gorące potrawy z grilla, a także samemu upiec kiełbaskę przy ognisku. Na aktywnych czekały konkurencje, w tym rzut piłką lekarską i kółkiem do celu. Łącznie w dwóch dyscyplinach rozdano 21 nagród. Tradycyjnie największą atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych, była loteria, gdzie w tym roku do rozlosowania organizatorzy mieli ponad 200 słodkich upominków.

Nie zabrakło też stałych konkursów. Jak każdego roku czekały prezenty dla najmłodszego i najstarszego uczestnika. Odśpiewano sto lat i wręczono prezent pani Alicji, która obchodziła tego dnia 60. urodziny. Obdarowano uczestnika, który okazał najwięcej aktualnych identyfikatorów – dla najliczniejszej grupy. Starosta Jolanta Gonta oraz wicestarosta Tadeusz Głuchowski, którzy jak co roku aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu, podziękowali też komandorowi rajdu Ryszardowi Nowakowskiego za pomoc w organizacji rajdu i jego sprawne poprowadzenie.

Na tegoroczny rajd, obok starosty i wicestarosty, wybrali się także: Marek Fergiński i Dariusz Dobrowolski – zastępcy burmistrza miasta Sochaczewa, Sylwester Kaczmarek – przewodniczący Rady Miejskiej, Piotr Piątkowski – komendant powiatowy sochaczewskiej straży pożarnej, Agata Kalińska – radna powiatowa, Beata Fergińska – dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sochaczewie.

Przez całą trasę peletonu zabezpieczali policjanci z KPP w Sochaczewie, a zamykała karetka ze Szpitala Powiatowego w Sochaczewie oraz serwis rowerowy ze sklepu Bike Bit.

Organizatorami VIII Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Od Juniora do Seniora” było Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Powiatowy Zespół Edukacji w partnerstwie z Stowarzyszeniem „Przez sport w przyszłość”, które corocznie, niezawodnie wspiera organizatorów – gorąco dziękujemy za efektywną współpracę.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

fot. Starostwo Powiatowe  w Sochaczewie

Fot. Krzysztof Lewandowski