Strona główna Sochaczew miasto Trojanowska zgodnie z planem

Trojanowska zgodnie z planem

661
0
PODZIEL SIĘ

Prace na dwóch remontowanych obecnie odcinkach ulicy Trojanowskiej wchodzą w decydującą fazę. Firma Prima, wykonawca inwestycji, wykonała już kanalizację deszczową na odcinku od skrzyżowania z ulicą Łąkową do ulicy Piaszczystej. Na tym fragmencie ulicy ułożono także część krawężników wytyczających jezdnie oraz przystąpiono do budowy chodników i ścieżki rowerowej. Trwa także budowa burzowca od ulicy Przylasek do domu weselnego Arkadia.

Całość prac, w tym remont nienaruszonego jeszcze odcinka ulicy Trojanowskiej od Piaszczystej do „Arkadii”, ma się zakończyć do 15 października i będzie kosztował ponad 6,1 mln zł. Dodajmy, że część tych środków  – a dokładnie 1,5 mln zł – powiat, który jest zarządcą drogi, otrzymał od miejskiego samorządu.

Tegoroczny zakres prac związanych z przebudową ulicy, oprócz budowy nowej jezdni, obejmuje równie budowę chodników, pasów rowerowych, dwukierunkowej ścieżki rowerowej oraz przebudowę skrzyżowań. Wybudowane zostaną także trzy zatoki postojowe dla autobusów, w tym dwie z peronami. Powstanie również miejsce dla kontroli pojazdów. Natomiast na całym remontowanym odcinku zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa. W planach jest także budowa nowych miejsc parkingowych, w tym przy cmentarzu komunalnym.

dot

Fot.: UM Sochaczew

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBezpieczne wakacje
Następny artykułTartaletki z rabarbarem