Strona główna Teresin Tragiczny wypadek w Topołowej

Tragiczny wypadek w Topołowej

1728
0
PODZIEL SIĘ

12 czerwca, kilka minut po godzinie 8, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 434. kilometrze drogi krajowej nr 92 w miejscowości Topołowa (gmina Teresin). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Niepokalanowa i Paprotni.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do najechania samochodu osobowego Opel Astra na tył naczepy ciągnika siodłowego Renault Premium. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące Oplem.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołów ratownictwa medycznego. Do zdarzenia zadysponowany został także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce do jego lądowania. Jedną z osób poszkodowanych przekazano załodze LPR, natomiast pozostałe dwie przetransportowano ambulansami.

źródło: KPPSP w Sochaczewie