Strona główna Teresin Tańczyli dla Jana Pawła II

Tańczyli dla Jana Pawła II

588
0
PODZIEL SIĘ

Grupa młodzieży oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szymanowie po raz kolejny aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję „Cała polska tańczy dla Świętego Jana Pawła II”.

Corocznie tłumy wiernych wspólnie poprzez taniec i muzykę, na placach i ulicach wielu miejscowości wyrażają chwałę Panu, jak również w ten sposób zaznaczają pamięć o Papieżu Polaku. To akcja propagowana przez projekt „Lednica 2000”.

Szymanów zatańczył już siódmy rok. Fishmob, bo tak nazywa się ten taniec, zaprezentowali na placu przy szymanowskim Kościele. Zebrani obserwujący roztańczonych, chętnie włączali się w rytm i stawiali kroki dorównując młodzieży.

Towarzyszyła na piękna słoneczna pogoda, a za nami piękny taniec i wielka radość dla nas tancerzy i całej naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję dzieciom i młodzieży za czas poświęcony i za wspólne uwielbienie Pana Jezusa i świętego Jana Pawła II., który z pewnością na nas spoglądał z Nieba – mówi s. Adriana siostra niepokalanka z Szymanowa.

To nie koniec, bowiem grupa zatańczyła także podczas Ogólnopolskiego Spotkania Rodzin w Niepokalanowie oraz podczas XXII Spotkania Młodych „Lednica 2000”. We wszystkich przypadkach zrobili na obserwatorach ogromnie pozytywne wrażenie.

Marcin Odolczyk