Strona główna Kultura Tancerki Abstraktu w deszczu laurów

Tancerki Abstraktu w deszczu laurów

1358
0
PODZIEL SIĘ

Cały maj upłynął tancerzom zespołu Abstrakt na wielu występach, udziale w musicalu  „Niepodległa… i iskra tylko” oraz w turniejach tańca. Z tych ostatnich młodzi artyści przywieźli cały wachlarz nagród.

Abstrakt starował w maju w dwóch turniejach – Ursynowskim Turnieju Tańca Sportowego oraz Turnieju Tańca Sportowego o Mistrzostwo Mokotowa 2018. Tancerze prezentowali się w kategoriach tanecznych – disco dance, disco freestyle, performing art improwisation oraz jazz.

W Ursynowskim Turnieju sochaczewskie solistki w disco dance (DD) były niepokonane. Trzy tancerki Ala Sierocińska, Kornelia Pakuła oraz Natalia Zielińska zdobyły pierwsze miejsca. Ta ostatnia również triumfowała w disco freestyle (DF). W pierwszej dziesiątce były też – Maja Chruściel (druga w performing art improwisation – PAI), Kornelia Pakuła (czwarta w DF), Ala Sierocińska (piąta PAI), Tosia Siewiera (piąta w DD) i Nikola Mikulska (dziewiąta w DD).

Natomiast w Turnieju o Mistrzostwo Mokotowa Ala Sierocińska powtórzyła swój sukces, zdobywając kolejny złoty laur w DD. Pierwsze miejsca zdobyły też w tej kategorii Nikola Mikulska i Zuzia Ciągarlak, a Kornelia Pakuła  w DF. Drugie na podium były Natalia Zielińska w DD i Maja Chruściel w PAI. Sochaczewianki zdobyły aż 7 trzecich miejsc. W kategorii DD nagrodzono Kamilę Lisowską, Kornelię Pakułę, Julię Gajewską i Karolinę Stuczyńską, w PAI – Alę Sierocińską i Kornelię Pakułę, a DF – Maję Chruściel, która zdobyła także czwarte miejsce w DD. Czwartą lokatę w DD mają też Julia Wojtczak i Łucja Gratys, a siódmą Oliwia Żużniew. W PAI piąte miejsce przypadło Kamili Lisowskiej, a siódme Julii Wojtczak.

Z kolei w IV Otwartej Lidze Tanecznej Highway to Dance, która odbyła się 27 maja na warszawskim Bródnie, grupa Abstrakt Kids zdobyła drugie miejsce w disco dance mini formacja. Z kolei duet – Natalia Tomczak i Kornelia Pakuła w disco dance szóstą lokatę. Natomiast solistki w jazz solo – Maja Chruściel, trzecie, a Agata Koźbiał piąte miejsce. Młodych tancerzy przygotowały instruktorki – choreografki Monika Osiecka-Jaworska oraz Agata Koźbiał, która nadal tańczy w Abstrakcie.

oprac. BN

Fot. Abstrakt SCK Sochaczew