Strona główna Janusz Szostak Szampana nie będzie

Szampana nie będzie

690
0
PODZIEL SIĘ

Żal mi nieco naszych piłkarzy. Pewnie chętnie pojechaliby już do domów, a tu jeszcze muszą trochę pochodzić po boisku w meczu z Japonią.

Myślę, że należałby im jakoś pomóc  w cierpieniu. Może  warto napisać petycję do PZPN z apelem o oddanie Japończykom meczu walkowerem? Zawsze byłyby jakieś oszczędności z pobytu „orłów Nawałki” w Rosji. No i uniknęlibyśmy kolejnej kompromitacji.  Bo po niej to już tyko harakiri pozostaje.

Nadmiernie postawą naszych reprezentantów nie jestem rozczarowany, gdyż nie podejrzewałem ich o przesadne umiejętności piłkarskie. Każdy średnio rozgarnięty kibic futbolu wiedział, że tak to się skończy. Drużyna jest kompletnie nieprzygotowana do gry na MŚ; motorycznie, prezentująca się jak ślimak w zestawieniu z gepardem.

Jako kibicowi starej daty doskonale zapisała mi się w pamięci gra „orłów Górskiego”, którzy  ponad wizyty u fryzjerów  i kosmetyczek, przedkładali wyczerpujące treningi i grę na maksa, a nie jej pozorowanie. Niestety, niektórzy kibice mają rację,  mówiąc, że obecnym reprezentantom Polski najlepiej wychodzi gra w reklamach. Na murawie znacznie gorzej.

Nie da się ukryć, że w drużynie  Kazimierza Górskiego żaden z tych „orłów Nawałki” nie zasłużyłby nawet na to, aby usiąść na  ławce rezerwowych.

No cóż, trafiliśmy do najsłabszej grupy, w której zajęliśmy ostatnie miejsce i to nawet jeśli wygramy z Japonią. To mówi samo za siebie.

Może  jednak mieli rację ci nieliczni malkontenci, którzy apelowali, aby zbojkotować „ruski mundial”?

Janusz Szostak