Strona główna Wyszogród Szachy wracają do Wyszogrodu!

Szachy wracają do Wyszogrodu!

1468
0
PODZIEL SIĘ

Po kilku latach nieobecności szachy ponownie zagościły w Wyszogrodzie. Podczas niedzielnych obchodów Dni Wisły rozegrano I Otwarty Turniej Szachowy „Dwie wieże”.

Chociaż Stowarzyszenie WPL Wyszogród Przyjazny Ludziom powstało z końcem kwietnia tego roku, to już odnotowaliśmy sukces w postaci uzyskanej dotacji
na realizację projektu z Programu „Działaj Lokalnie” i zorganizowaliśmy I Otwarty Turniej Szachowy „Dwie Wieże”
– powiedział Damian Przybylak, prezes zarządu stowarzyszenia.

Cele stowarzyszenia

Stowarzyszenie zostało założone przez grupę przyjaciół. Jako młodzi ludzie uważamy, że rozwój osobisty, rozwój umiejętności, nabywanie nowej wiedzy i nowych doświadczeń jest bardzo ważne w życiu każdego z nas. Dlatego chcemy organizować m.in. projekty, warsztaty, szkolenia i różnego rodzaju wydarzenia, które umożliwią rozwój kompetencji nas wszystkich – mieszkańców z terenu Gminy i Miasta Wyszogród.

Podsumowanie I Otwartego Turnieju Szachowego „Dwie wieże”

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby turniej odbył się na jak najwyższym poziomie
oraz w sposób profesjonalny. Rozgrywka była prowadzona w oparciu o system szwajcarski z wykorzystaniem programu komputerowego. Na każdą partię przeznaczono 20 minut. W turnieju wzięło udział kilku zawodników, którzy pamiętali jeszcze czasy, gdy w Wyszogrodzie corocznie odbywały się turnieje szachowe z okazji Dni Wisły. Dziękujemy wszystkim za cierpliwość, wytrwałość, zrozumienie i przede wszystkim za wspaniałą grę fair – play, skupienie oraz walkę z czasem. Ogromne brawa należą się każdemu – za chęć rozwijania pasji do szachów, jakże trudnych do opanowania! Zaangażowanie, jakie można było obserwować w czasie turniejowych rozgrywek było fascynujące, a emocje, jakie towarzyszyły uczestnikom – nie do opisania.

Plany na przyszłość

Aktualnie prowadzimy rekrutację do szkółki szachowej, w której chcemy nauczać najmłodszych mieszkańców gry w szachy. W szkółce będzie można poznać podstawy gry, teorię debiutów i zasady rozgrywania końcówek partii szachowych. Naszym celem jest przywrócenie tradycji rozgrywania turniejów szachowych w Wyszogrodzie
oraz promowanie szachów wśród dzieci i młodzieży, ponieważ poprzez tę grę można zwiększyć umiejętności matematyczne, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego i rozwiązywania problemów, a przede wszystkim zwiększyć integrację społeczną.

W niedługim czasie planujemy rozegrać kolejny turniej szachowy, tym razem towarzyski, żeby zachęcić jak największą liczbę osób do gry w szachy.Natomiast już teraz przygotowujemy się do dużego turnieju szachowego otwartego dla wszystkich mieszkańców Wyszogrodu, ale również osób z powiatu sochaczewskiego, płońskiego i płockiego. Dlatego zachęcamy do bieżącego śledzenia naszego profilu na facebook’u i na naszej stronie internetowej.

DP

fot. Artur Lewandowski