Strona główna Teresin Świętowano w Granicach

Świętowano w Granicach

541
0
PODZIEL SIĘ

 Od kilku lat tradycją sołectwa Osiedle Granice w gminie Teresin stał się Rodzinny Piknik organizowany przez tutejszych mieszkańców na czele z sołtysem Pawłem Wróblewskim, Urzędem Gminy Teresin, przedszkolem „Figiel”, teresińską biblioteką oraz OSP Teresin.

W tym roku impreza odbyła się w ubiegłą sobotę, 26 maja, na boisku sportowym przy ul. Południowej. Był to festyn z okazji Dnia Dziecka, ale również z okazji przypadającego na ten dzień święta wszystkich mam. Nie zabrakło więc całych rodzin. A czekało na nich mnóstwo atrakcji.

Był koncert i zabawa z „Wójciem Wariatuńciem”, rolę którego doskonale odgrywa Piotr Milczarek. Były tańce, gry sportowe, dmuchańce, balony, kucyki i kozy. Dla wszystkich uczestników przygotowano darmowy popcorn, lody, watę oraz „Grochówkę Sołtysa”, którą osobiście serwował sołtys Osiedla Granice, pomysłodawca rodzinnej imprezy – Paweł Wróblewski. To właśnie on, wspólnie z wójtem Markiem Olechowskim uroczyście otworzyli piknik, a zaraz potem zapoczątkowali wspólne sadzenie dębu na 100-lecie odzyskania niepodległości. Drzewko w Granicach posiada numer 5 i poświęcone jest pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Zainteresowaniem cieszył się też pokaz strażaków z Teresina. Zabawa potrwała do wieczora, a zakończyła się potańcówką.

Marcin Odolczyk

Fot. Marcin Odolczyk