Strona główna Kultura Święto nad Wisłą

Święto nad Wisłą

1024
0
PODZIEL SIĘ

 Moc atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas XXXIX Dni Wisły, które przypadają już w najbliższy  weekend 23-24 czerwca.

W sobotę na Rynku w Wyszogrodzie zabawa rozpocznie się o godzinie 17.00 występem gwiazdy – Andrzeja Rybińskiego, twórcy zespołu „Dwa plus jeden”, autora m. in. przebojów: „Nie liczę godzin i lat”, „Pocieszanka”. Po nim na scenie zespół Mig, wykonujący piosenki disco polo m.in. „Będę przy Tobie”, „Lalunia”.

Jednak najwięcej emocji zapewne wzbudzi Tropi Cuba, zespół złożony z tancerzy kubańskich i kierowany przez Jenny Torres. Zatańczą gorące rytmy salsy, raggaeton i conga.

Na scenie pojawi się też Grupa Art., uzdolnionych uczniów z Wyszogrodu, odnosząca coraz więcej sukcesów w licznych konkursach.

Tuż przed godziną 22.00 nastąpi tradycyjne puszczanie wianków na Wiśle. A potem występ grupy WooW, wykonującej  disco polo. Trio zapewne wykona swój wielki hit „To właśnie ona”. Na koniec czeka nas zabawa z DJ do świtu.

Kolejne imprezy wyszogrodzkich „Dni Wisły” rozpoczną się w niedzielę o godzinie 16.00 w amfiteatrze nad Wisłą. Wystąpią kolejno – grupa Okey z SP w Kobylnikach, zespół wokalno-instrumentalny Promyk, Słodkie Dzieciaki z oddziału przedszkolnego w Kobylnikach, Przedszkole Samorządowe i Szkoła Podstawowa z Wyszogrodu, SP z Rębowa oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. O godzinie 19.00 zapowiedziane są zawody  „łódką na pych”.

Dni Wisły zakończy występ Orkiestry Dętej OSP Rębowo.

Jako dodatkowe atrakcje gry i zabawy dla dzieci, przejażdżki pojazdem militarnym KRAZ2558, park dmuchańców, warsztaty plastyczne i fotograficzne. Będzie też kursował tramwaj wodny – okazja wyjątkowa, bo na razie urząd w Wyszogrodzie ma problem z  jego obsługą. Poza Dniami Wisły, w weekendy nie ma rejsów po Wiśle, gdyż urząd szuka nowego sternika.

BN