Strona główna Sochaczew miasto Święto asów przestworzy

Święto asów przestworzy

909
0
PODZIEL SIĘ

Przed nami kolejne wojskowe święto. Za kilka dni, a dokładnie 23 czerwca, odbędą się uroczystości związane z 55. rocznicą powstania 32. Pułku Lotnictwa Rozpoznania Taktycznego, który stacjonował na lotnisku w Bielicach.  

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11.00 mszą św. w kościele parafii św. Wawrzyńca. Po jej zakończeniu o godzinie 12.00 nastąpi złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą umieszczoną na ścianie Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą a o 12.15 zaplanowano na Pl. Kościuszki otwarcie wystawy poświęconej 32. Pułkowi Lotnictwa Rozpoznania Taktycznego. Następnie uczestnicy spotkania udadzą się do Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia, gdzie o godzinie 13.15 odbędzie się prezentacja książki Krzysztofa Kwiatkowskiego ,,Lotnicze tradycje Sochaczewa”, a tuż po niej Spotkanie Pokoleń.

Uroczystość jest otwarta dla wszystkich gości, a zatem to doskonała okazja, by poznać tradycje wojskowe Sochaczewa i historię formacji od ponad pół wieku broniącej polskiego nieba.

Dodajmy, że pułk został rozformowany w sierpniu 1998 roku a jego ostatnim dowódcą był ppłk Marek Dębicki.

opr. dot