Strona główna Wyszogród Śpiewający seniorzy dostaną dotacje

Śpiewający seniorzy dostaną dotacje

860
0
PODZIEL SIĘ

Zespół Wokalno-Instrumentalny Seniorów „Promyk”, działający przy Centrum Kultury „Wisła” w Wyszogrodzie, zdobył dofinansowanie na rok 2018 z Lokalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Konkurs ten co roku ogłasza Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku i Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Dodatkowo przedsięwzięcie to jest współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Seniorzy starali się o 4,2 tys. zł, a przyznano im na ich potrzeby 2,5 tys. zł. Natomiast wsparcie merytoryczne w ramach tego konkursu otrzymała jednostka OSP w Rębowie, realizująca projekt „Rębowo z muzyką wśród najmłodszych”.

Zespół „Promyk” powstał przy wyszogrodzkim Kole Emerytów Rencistów i Inwalidów w 2008 roku. Jego założycielką była Teresa Kamieńska, przewodnicząca zarządu rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Obecnie w zespole działa 12 osób. Jego kierownikiem muzycznym jest Antoni Dąbrowski. Śpiewający seniorzy są znani na terenie miasta i gminy Wyszogród, jak również w powiecie płockim. Uczestniczą w wielu imprezach, m.in. w Dniach Wisły, dożynkach, Święcie Niepodległości, kolędowaniu i rodzinnych piknikach. Ostatnio zespół zdobył I miejsce w IV Konkursie Amatorskiej Twórczości Zespołów Seniora w Płocku.

BN

Fot. UGiM Wyszogród