Strona główna Sochaczew miasto Sochaczewianin zwyciężył w Wielkim Teście Wiedzy o Opolu, był najlepszy w Polsce

Sochaczewianin zwyciężył w Wielkim Teście Wiedzy o Opolu, był najlepszy w Polsce

1082
0
PODZIEL SIĘ

Z Krzysztofem Skrzyneckim, pasjonatem muzyki oraz sportu, zwycięzcą internetowej edycji telewizyjnego Wielkiego Testu Wiedzy o Opolu rozmawia Aleksander Szostak

Wygrał pan nagrodę pieniężną w Wielkim Teście Wiedzy o Opolu. Skąd wzięło się u Pana zainteresowanie muzyką?

Od małego miałem wiele pasji. Jednak szczególną rolę odgrywały dla mnie muzyka oraz sport. Muzyka zawsze była gdzieś obecna, z czego największy wpływ wywarł na mnie klasyczny rock. Ukończyłem również szkołę muzyczną, co sprawiło, że codziennie miałem do czynienia z tym temat i tak też zostało do dzisiaj.

Co skłoniło Pana do wzięcia udziału w Teście?

Od dawna biorę udział w tego typu konkursach, chociażby w konkursie wiedzy historycznej. Traktuje to po prostu jako dobrą zabawę.

W jakiej formie odbywał się konkurs? Ile było pytań?

Konkurs był zamieszczony na stronie internetowej Wielkiego Testu o Opolu. Osobiście odpowiadałem na pytania za pośrednictwem iPad’a. Było 5 rund w każdej po 5 pytań. Na udzielenie odpowiedzi miałem jedynie 5 sekund co było pewnym utrudnieniem.

Jaki wynik Pan osiągnął?

Udało mi się zdobyć 27 na 30 punktów, czyli odpowiedziałem poprawianie na 90 procent pytań.

Jakie pytanie sprawiło Panu największą trudność? 

Zdecydowanie było to pytanie o osobę, która ogłosiła Opole „Stolicą Polskiej Piosenki”.

Jak wiadomo poza konkursem internetowym odbywa się również telewizyjny Wielki Test Wiedzy o Opolu. Jaka para celebrytów okazała się zwycięską?

Tak zgadza się. Aktorzy oraz inne osoby związane z mediami walczą w konkursie w studiu telewizyjnym. Główna nagroda przeznaczana jest na cele charytatywne. W tym roku bezkonkurencyjni okazali się Marek Tymkoff oraz Wanda Kwietniewska.

Czy zamierza Pan wziąć udział w następnej edycji Wielkiego Testu?

Oczywiście, że tak. Nie był to mój pierwszy udział w tego typu teście. Już wcześniej konkurowałem w innych testach. Mam zamiar robić to nadal, ponieważ jak wcześniej wspomniałem jest to dla mnie świetna zabawa. Ewentualna wygrana jest dla mnie zawsze miłym dodatkiem.

Ile Pan wygrał tym razem.

Pięć tysięcy złotych.

Dziękuje za rozmowę. Gratuluje osiągniętego wyniku oraz życzę kolejnych sukcesów.