Strona główna Sochaczew miasto Dziś sesja rady miasta na placu Kościuszki z okazji Dni Sochaczewa

Dziś sesja rady miasta na placu Kościuszki z okazji Dni Sochaczewa

809
0
PODZIEL SIĘ

Tegoroczne święto miasta, podobnie jak i w poprzednich latach, otworzy uroczysta sesja Rady Miejskiej. Jej rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 16.00, jednak tym razem odbędzie się nie na wzgórzu zamkowym, ale na Placu Kościuszki.

Ponieważ w tym roku obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas sesji nie może zabraknąć akcentów związanych z tym wielkim wydarzeniem. Dlatego na początku sesji będziemy mogli wysłuchać  krótkiego wykładu pt. „Wpływ wielkiej wojny na losy Sochaczewa”, który wygłosi Paweł Rozdżestwieński, dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Po nim wysłuchamy wystąpień przewodniczącego rady, burmistrza oraz zaproszonych gości.

W trakcie sesji odbędzie się pierwsze wykonanie hejnału Sochaczewa. Kompozycję autorstwa Piotra Flisa zagra trębacz, a potem kwintet instrumentów dętych blaszanych. W tym czasie podniesiona na maszt zostanie flaga.

Spotkanie radnych, gości z kraju i zagranicy (zaproszenia wystosowano do miast partnerskich i samorządu z litewskich Troków) uświetni koncert polskich hymnów „Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego”. Po raz pierwszy razem wystąpią wszystkie sochaczewskie chóry: Państwowej Szkoły Muzycznej, Vivace, Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej, Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Patria. Na scenie stanie łącznie 250 śpiewających osób, które wykonają „Bogurodzicę”, „Gaude Mater Polonia”, „Warszawiankę”, „Boże coś Polskę”, „Rotę”, „Hymn Legionów”, a na koniec „Mazurka Dąbrowskiego”.

opr. atu