Strona główna Powiat Ruszą prace na kolejnych powiatowych drogach

Ruszą prace na kolejnych powiatowych drogach

715
0
PODZIEL SIĘ

W urzędzie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, w środę 6 czerwca, podpisano umowę na przebudowę ulicy Towarowej, Ks. Janusza i Sienkiewicza. Samorząd powiatowy parafował umowę z firmą Strabag z Pruszkowa, która wygrała procedurę przetargową i przystąpi już niebawem do prac drogowych.

 W okresie tegorocznych wakacji mieszkańcy będą musieli liczyć się ze zmianą organizacji ruchu, jednak zostanie ona tak wypracowana, by mieszkańcy mieli dogodny dojazd do stacji PKP, ale też zaparkowania swoich aut w pobliżu.

Samorząd powiatowy przy podpisaniu umowy reprezentowali: Jolanta Gonta – starosta sochaczewski, Tadeusz Głuchowski – wicestarosta, oraz Małgorzata Dębowska – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

W spotkaniu uczestniczył także burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki wraz ze swoim zastępcą Dariuszem Dobrowolskim. Samorząd miejski wsparł finansowo tę inwestycję, stąd obecność władz miasta. Środki na to zadanie pochodzą też z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Łączny koszt realizacji inwestycji to 4 989 167,51 zł.

Prace obejmą przebudowę trzech dróg powiatowych na łącznym odcinku o długości 911 m wraz z przebudową kanalizacji deszczowej. Przebudowane zostaną też chodniki, 4 skrzyżowania i zjazdy do posesji. Powstaną jednostronne ścieżki pieszo-rowerowe, 7 zatok postojowych, w tym 1 dla autokarów. Wykonane zostanie oznakowania pionowe i poziome, oraz elementy bezpieczeństwa.

Warto nadmienić, iż to nie pierwsza inwestycja realizowana przez firmę Strabag w Sochaczewie. Wykonali oni bowiem przebudowę powiatowej ulicy – Staszica w Sochaczewie, a niedawno prowadzili roboty na moście w ciągu ulicy Płockiej w Sochaczewie.

Przebudowa powiatowych ulic: Towarowej, Sienkiewicza i Księcia Janusza, wraz z przebudową sieci kanalizacji deszczowej, to kolejna inwestycja będąca wynikiem dobrej współpracy pomiędzy samorządem powiatowym oraz miejskim, którą cechuje się obecna kadencja, a dzięki której wiele zadań zostało już zrealizowanych – podkreśla Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie