Strona główna Czas wolny Rodzinny festyn w Rybnie

Rodzinny festyn w Rybnie

974
0
PODZIEL SIĘ

Na stadionie sportowym w Rybnie w niedzielę, 3 czerwca, odbył się festyn rodzinny dla  mieszkańców gminy Rybno. Piękna, słoneczna pogoda zachęciła do przyjazdu na rodzinne świętowanie wielu gości również spoza terenu gminy Rybno.

O godzinie 14.00 Agnieszka Zdunek – sekretarz Gminy Rybno, oraz Radosław Ulicki – wicedyrektor szkoły, powitali zebranych na stadionie gości.

Festyn rozpoczęły występy dzieci i młodzieży z różnych grup tanecznych, przygotowanych przez  Martę Stańczyk i Annę Stobnicką.

Na scenie zaprezentowały swe umiejętności członkinie zespołu „Seniority”, który zrzesza grupę ośmiu pań z rybnowskiego Klubu Seniora, dzieci i młodzież ze Studia Piosenki, działającego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie, pod okiem  Joanny Rolewskiej. Wystąpiło też troje wspaniałych wykonawców przygotowanych przez Andrzeja Kopę, którzy zaprezentowali swoje umiejętności gry na gitarze i keyboardzie. Wszyscy artyści w podziękowaniu otrzymali upominki ufundowane przez sponsorów.

Po części artystycznej nastąpiły cieszące się wielkim powodzeniem zmagania sportowe. Było wiele konkurencji, w rozegraniu których nie przeszkodził nawet przelotnie padający deszcz. Mogliśmy zmierzyć się z rzutem gumowcem, biegiem w workach, strzałem do bramki, były zawody w ringo oraz tor przeszkód przygotowany przez druhów z OSP Rybno. Najwięcej emocji dostarczyła jednak konkurencja przeciągania liny, w której udział brali radni wraz z mieszkańcami swoich okręgów. Na zwycięzców wszystkich konkurencji czekały liczne nagrody.

Organizatorzy podczas festynu zapewnili wszystkim uczestnikom darmową grochówkę i watę cukrową. Można było też wesprzeć Komitet Rodzicielski, kupując ciastko oraz dania z grilla za symboliczną złotówkę. Dzieci zaś szalały na różnych stoiskach, gdzie przewidziane były wspaniałe atrakcje.

Wójt Gminy Rybno Grzegorz Kropiak wraz z wszystkimi współorganizatorami dziękują sponsorom za bezinteresowną pomoc w organizacji festynu i ufundowaniu nagród i upominków.

Organizatorami imprezy byli: Urząd i Rada Gminy Rybno, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie, UKS „Feniks” Rybno oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie. W prace organizacyjne prężnie włączyli się Strażacy z OSP działający na terenie gminy, 55. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska z Rybna oraz Klub Seniora.

Urząd Gminy Rybno