Strona główna Sport RC Orkan Sochaczew przegrywa kolejny mecz

RC Orkan Sochaczew przegrywa kolejny mecz

988
0
PODZIEL SIĘ

Wreszcie kibice doczekali się meczu Orkana na stadionie MOSiR. Co prawda pozbawionym trybun, ale zawsze u siebie. Nie ma co ukrywać byli faworytami i niestety nie wywiązali się z tej roli chociaż początek meczu tego nie zapowiadał.

Po kilku minutach gry Orkan prowadził po akcji młyna i przyłożeniu Tongijczyka Siokivaha Taufu Halaifonua. Nasi cały czas atakowali jednak w newralgicznych momentach gubili piłkę. Rywale zaś spokojnie przyjmowali naszych na swojej połowie, a następnie dynamicznie kontrowali. Sochaczewianie nie potrafili się temu przeciwstawić. Z czterech ataków łodzian aż trzy zakończyły się zdobyciem punktów.

Na początku drugiej połowy Budowlani czwarty raz przyłożyli i grali bardzo mądrze pod względem taktycznym. Zauważając słabnące siły zwalniali grę. Orkan ruszył do ataku i mało brakowało żeby wygrał. Niestety zabrakło czasu i pomysłu na grę. Wykonanie też było fatalne.

Orkan niespodziewanie przegrał i jego awans do pierwszej szóstki stał się problematyczny. Wszystko zależeć będzie od wyniku meczu Arka – KSB. Na podsumowanie sezonu przyjdzie jeszcze czas.

RC Orkan Sochaczew – KS Budowlani Łódź 24:26 (5:19)

punkty: Jakub Budnik (10), Siokivaha Taufu Halaifonua (5), Krystian Mechecki (5), Michał Kępa (4)

skład: Piotr Jurkowski, Wojciech Krześniak, Krystian Mechecki, Jakub Budnik, Marcin Krześniak, Michał Kępa, Adrian Pętlak, Givi Berishvili (Daniel Woźniak, Mauro Kevin Lazzari), Siokivaha Taufu’i Halaifonua (Daniel Niemyjski), Kamil Palasik, Paweł Poniatowski, Maciej Brażuk, Tomasz Markiewicz (Kamil Kościelewski), Jonathan Paatashvili (Łukasz Syperek), Michał Gadomski (Sandro Jelia)

Grupa A

Orkan Sochaczew – KS Budowlani Łódź  24:26 (5:19)

Lechia Gdańsk – Budowlani Łódź S.A.  3:29 (3:22)

Grupa B

Juvenia Kraków – Ogniwo Sopot  5:38 (5:12)

Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce  13:15 (6:15)

 

Grupa A

1.Budowlani Łódź S.A.  35

2.Lechia Gdańsk  19

3.Orkan Sochaczew  12

4.Arka Gdynia  9

5.KS Budowlani Łódź  5

 

Grupa B

1.Pogoń Siedlce  27

2.Ogniwo Sopot  26

3.Budowlani Lublin  17

4.Skra Warszawa  10

5.Juvenia Kraków  1

Tomasz Ertman

Fot. Krzysztof Lewandowski