Strona główna Sport Puchary zostały rozdane na Cross Biegu w Wyszogrodzie(GALERIA)

Puchary zostały rozdane na Cross Biegu w Wyszogrodzie(GALERIA)

1143
0
PODZIEL SIĘ

II Nadwiślański Cross Bieg Wyszogród pod patronatem Mariusza Bieńka, starosty Powiatu Płockiego oraz I Wyszogrodzki Dzień Dziecka pod patronatem Jana Boszko, burmistrza Wyszogrodu przeszedł już do historii. Wydarzenie to zorganizowały w niedzielę, 3 czerwca wspólnie Stowarzyszenie „Mecenasów” Sportu Wyszogród i Centrum Kultury Wisła, przy współudziale Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszogrodzie.

 Środki na ten cel zostały pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Starostwa Powiatowego w Płocku, Urzędu Gminy i Miasta Wyszogród oraz licznej grupy lokalnych przedsiębiorców. Do biegu zarejestrowało się 92 uczestników, jednak pakiety startowe w dniu zawodów odebrało tylko 70. Bieg na dystansie 5 km wystartował o godzinie 12.30.

 Klubowicze najszybsi

Najszybciej spośród pań bieg ukończyła Agnieszka Budek z klubu Biegaj z Dymkiem, a wśród panów Rafał Szymborski – BKS Wataha Warszawa. W czołówce byli też Krzysztof Kujawa z Więckowski Tem, Bogusław Ksyna z OSP Kamion oraz Tomasz Rogoziński.

Kolejnym punktem imprezy był bieg sztafetowy upamiętniający 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Udział w nim wzięli uczniowie z klas mundurowych Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, którzy z flagą państwową przebiegli honorową rundę trasą biegu głównego.

Około godziny 14.30 odbyła się dekoracja zwycięzców biegu w kategorii open i poszczególnych kategoriach wiekowych. Puchar Starosty wręczono Rafałowi Szymborskiemu, a Burmistrza Agnieszce Budek. Po oficjalnej dekoracji wśród uczestników rozlosowano nagrody niespodzianki – rowery, ufundowane przez burmistrza i starostę. Markowymi strojami kolarskimi nagrodziła biegaczy firma Vitesse Sportswear.

 Krasnale i  sztuki walki

Zaraz po Sztafecie Niepodległości rozpoczął się Wyszogrodzki Dzień Dziecka, którego pierwszym punktem był Bieg Krasnala. Uczestniczyło w nim około 30 maluchów w wieku do 6 lat. Wszyscy wystartowali w specjalnie przygotowanych na tę okazję koszulkach. Na mecie każde dziecko dostało medal, a zwycięzca biegu rolki.

Na najmłodszych uczestników Dnia Dziecka czekały m. in. warsztaty plastyczne, park dmuchańców, freestyle football, pokazy samoobrony i sztuk walki, a także liczne zabawy i konkursy z nagrodami. To była jedna z największych imprez w roku adresowanych do najmłodszych mieszkańców Wyszogrodu. Choć upał doskwierał to maluchy wraz ze swymi rodzicami oraz opiekunami i starszym rodzeństwem stawiły się licznie. Rywalizacja i doping były bardzo silne.

 Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowały się w przygotowanie tego wydarzenia – Mariuszowi Bieńkowi, staroście Powiatu Płockiego, Janowi Boszko, burmistrzowi Gminy i Miasta Wyszogród, Annie Kossakowskiej, sekretarz Gminy i Miasta Wyszogród, sponsorom, komitetowi organizacyjnemu, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego, Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Gminy i Miasta Wyszogród, Zespołowi Szkół, Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego i OSP z Wyszogrodu.

 Marek Brzozowski, Jakub Sidor