Strona główna Teresin Przez internet wygodniej i szybciej

Przez internet wygodniej i szybciej

531
0
PODZIEL SIĘ

Jak informuje Jolanta Linard, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Teresinie, na mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem świadczeń rodzinnych czekają niewielkie zmiany.

Zbliża się bowiem nowy okres zasiłkowy 2018/2019. – Mieszkańcy Gminy Teresin będą mogli podobnie jak w poprzednim roku odpowiednio wcześniej złożyć wnioski na: świadczenie wychowawcze 500+, świadczenie z funduszu alimentacyjnego, zasiłek rodzinny oraz nowe świadczenie dobry start, czyli 300 zł dla każdej uczącej się osoby w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia 20. roku życia, bez kryterium dochodowego, dla osób uczących się legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności – do 24. roku życia – wyjaśnia dyrektor Jolanta Linard.

Jak dodaje, możliwość składania wniosków w formie elektronicznej nastąpi od 1 lipca br., zaś natomiast wnioski składane osobiście w siedzibie GOPS, Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Gminy lub za pośrednictwem Poczty Polskiej przyjmowane będą od 1 sierpnia br. – W celu rozładowania kolejek w Urzędzie namawiamy do wybierania opcji składania wniosków poprzez internet, co zdecydowanie usprawni naszą pracę, a dla mieszkańców stanowić będzie znaczną wygodę i jednocześnie oszczędność czasu – zachęca Jolanta Linard.

Tak jak w ubiegłym roku wnioski elektroniczne na świadczenie wychowawcze 500+ będzie można składać za pomocą: bankowości elektronicznej, portalu empatia.mrpips.gov.pl, portalu obywatel.gov.pl lub PUE ZUS.Z kolei, wnioski elektroniczne na świadczenie „Dobry start” za pomocą: bankowości elektronicznej lub portalu empatia.mrpips.gov.pl.

Jeśli chodzi o wnioski składane metodą tradycyną, to począwszy od sierpnia do 31 października br. będzie można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Teresinie za wyjątkiem czwartków tj. w poniedziałki, wtorki i środy w godz. od 08.00 do 16.00 oraz w piątki od godz. 7.00 do 15.00.

Natomiast wnioski na świadczenie wychowawcze 500+ na kolejne dzieci bez kryterium dochodowego przyjmowane będą dodatkowo w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Gminy Teresin.

Marcin Odolczyk

fot. Pixabay