Strona główna Teresin Przebudowa powiatowej drogi

Przebudowa powiatowej drogi

767
0
PODZIEL SIĘ

Na drodze powiatowej w gminie Teresin – z Szymanowa w kierunku Aleksandrowa trwają prace związane z realizacją inwestycji pn. „Kompleksowe przygotowanie terenów pod działalność inwestycyjną w Powiecie Sochaczewskim Gmina Teresin i Powiecie Żyrardowskim Gmina Wiskitki – etap III – powiat sochaczewski – Etap I”.

W minionym tygodniu plac budowy odwiedził m.in. Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski, który wraz z Małgorzatą Dębowską nadzoruje sprawny przebieg robót na powiatowych drogach. Obserwował pracę nowoczesnej maszyny służącej do stabilizacji gruntu cementem na miejscu.

 – Jestem zadowolony z postępu prac, które przebiegają zgodnie ze wskazanym przez wykonawcę harmonogramem. Póki co pogoda sprzyja inwestycji, więc o zachowanie wszelkich terminów możemy być spokojni – mówi wicestarosta Głuchowski.

W związku z realizowanymi robotami, jeśli chodzi o wspomniany odcinek w gminie Teresin, na kierowców czekają utrudnienia na drodze, m.in. na remontowanym odcinku prowadzony jest ruch wahadłowy. Jadący drogą proszeni są o zachowanie szczególnej uwagi.

Rozbudowa drogi na odcinku ponad 1,3 km stanowi wspólną inwestycję samorządu powiatowego i gminnego. Koszt zadania to niespełna 5 mln zł, z czego 2 mln pochodzą ze środków budżetu gminy Teresin. Ponadto, zadanie dofinansowane jest środkami pochodzącymi z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie