Strona główna Rybno Pożyczka na deficyt

Pożyczka na deficyt

635
0
PODZIEL SIĘ

Radni gminy Rybno wyrazili zgodę na zaciągnięcie pożyczki długoterminowej w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu gminy w bieżącym roku.

Pożyczka ta wyniesie w sumie 200 tysięcy złotych i przeznaczona zostanie na zakup samochodu strażackiego dla OSP Jasieniec. Tym samym zgromadzone już środki na ten zakup wynoszą 330 tysięcy złotych. Potrzeba na kupno samochodu około 800 tysięcy złotych.

To dopiero początek i sukcesywnie te pieniądze zbierzemy do jesieni, kiedy ma być realizowany zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Jesteśmy na etapie gromadzenia funduszy – mówi Grzegorz Kropiak, wójt gminy Rybno, zapewniając, że jak na razie działania w temacie sfinansowania wozu dla strażaków z Jasieńca postępują zgodnie z planem.

Spłata zaciągniętej pożyczki ma następować w latach 2019-2028, a spłata odsetek w 2018-2028. Źródłem spłaty zadłużenia, jak poinformowano radnych, będą dochody własne gminy, czyli podatki dochodowe od osób fizycznych oraz podatek rolny we wspomnianym okresie.

BN

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZ myślą o turystach
Następny artykułCzas na kolektory