Strona główna Kronika kryminalna Pijany mężczyzna bez prawa jazdy spowodował kolizję. Miał przy sobie narkotyki!

Pijany mężczyzna bez prawa jazdy spowodował kolizję. Miał przy sobie narkotyki!

1215
0
PODZIEL SIĘ

Wygląda na to, że upały odbierają niektórym rozum i resztki zdrowego rozsądku. Bo kto normalny siada za kierownicę pijany lub naćpany? Alkohol i narkotyki na pewno nie służą kierowcom Wręcz przeciwnie, potęgują brawurę i zagrożenie dla innych uczestników ruchu na drodze.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło pod koniec maja na jednym z rond w Sochaczewie, nieopodal starostwa powiatowego, w miejscu dość ruchliwym o każdej porze dnia.

 Pijany i będący prawdopodobnie pod wpływem narkotyków 28-letni kierowca spowodował kolizję i  częściowo zablokował ruch na nowym skrzyżowaniu.

Pijany i naćpany

Policjanci zostali powiadomieni, że na rondzie przy  ulicy Piłsudskiego doszło w godzinach wieczornych do zdarzenia drogowego. Po przybyciu patrolu na miejsce okazało się, że kierowca volkswagena nie wyhamował przed rondem i część jego pojazdu jest zawieszona na wyspie środkowej, a reszta auta stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu w tym miejscu. Sam przebieg zdarzenia mógł być bardzo niebezpieczny i zapewne cud sprawił, że nikt nie został poszkodowany.

Sprawcą zdarzenie okazał się  28-latek. Mężczyzna wjechał z impetem na rondo i nie potrafił wyhamować. Policjanci od początku podejrzewali, że mógł być pod wpływem alkoholu. I nie mylili się. Po badaniu alkotestem na zawartość alkoholu okazało się, że miał prawie 2,5 promila w organizmie.

Szczegółowa kontrola ujawniła, że pijany rajdowiec nie miał również prawa jazdy, a jeszcze dodatkowo przy sobie prochy. Funkcjonariusze znaleźli bowiem przy mężczyźnie woreczek z suszem. Okazało się, że była to marihuana.

28-latek został zatrzymany przez policję do wytrzeźwienia. Następnego dnia otrzymał zarzut kierowania bez posiadanych uprawnień,  po alkoholu i spowodowania kolizji. Będzie też odpowiadał za posiadanie środków odurzających.

Za popełnione przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wpadł na dowodzie

W ręce policji wpadł też w tym samym czasie 23-latek , którego policja oskarżyła o kradzież portfela z zawartością kilkuset złotych i dowodu rejestracyjnego. Mężczyzna w połowie maja dokonał kradzieży w Tułowicach, lecz wtedy udało mu się  uciec.

Działania operacyjne policjantów doprowadziły do ustalenia sprawcy kradzieży. Jak się okazało miał on już wcześniej do czynienia z drobnymi kradzieżami, ale jak dotąd unikał on większych kar. Policjanci z wydziału operacyjno – rozpoznawczego jednak skrupulatnie sprawdzili wszelkie dane i doszli do wniosku, że winnym może być mieszkaniec gminy Brochów. Zatrzymali podejrzanego o ten czyn 23-latka wraz z dowodami jego przestępstwa.

Mężczyzna został doprowadzony do sochaczewskiej komendy. Przedstawiono mu zarzut dokonania kradzieży. 23-latek przyznał się do jej popełnienia.

Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy również o tym, że zbliżający się sezon urlopowy sprzyja kradzieżom i należy skrupulatniej dbać o swe mienie, a zwłaszcza samochody pozostawiane często na niestrzeżonych parkingach, czy swych posesjach. No i oczywiście nie siadać po alkoholu za kierownicą – przypomniał Paweł Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Bogumiła Nowak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPROGRAM DNI SOCHACZEWA 2018
Następny artykułKronika policyjna