Strona główna Iłów Oznakują drogi i wsie

Oznakują drogi i wsie

637
0
PODZIEL SIĘ

W końcu spełnione zostaną postulaty zgłaszane przez sołtysów i mieszkańców gminy Iłów, dotyczące oznakowania wszystkich gminnych dróg i miejscowości. W urzędzie gminy zapadła decyzja o postawieniu tablic, które będą zawierać nie tylko nazwy miejscowości, ale również numery posesji zlokalizowanych na konkretnym odcinku wioski.

To bardzo ważne, gdyż do wielu miejscowości, zwłaszcza tych mniej znanych i leżących na uboczu, bardzo trudno trafić. Problem mają głównie goście odwiedzający naszą gminę, a także służby medyczne i strażacy, szczególnie ci spoza   naszego terenu – wspominał na jednej z sesji w ubiegłym roku jeden z sołtysów.

Przemysław Nowacki, sekretarz gminy Iłów, potwierdza fakt, że w wielu wioskach brakowało właściwych tablic informujących o nazwie miejscowości, a  tam gdzie one były, też bywały problemy z dotarciem pod właściwy adres. W wielu przypadkach winę za to ponosiła nieuporządkowana, chaotyczna numeracja.

Zdecydowaliśmy, że trzeba to wreszcie zmienić i wprowadzić spójny system oznakowania, umożliwiający swobodne poruszanie się po miejscowościach. To pozwoli uniknąć dotychczasowych kłopotów z dotarciem do konkretnej posesji -wspomniał Roman Kujawa, wójt gminy Iłów.

Całość działań z oznakowaniem ma być uporządkowane i ujednolicone do końca roku. Koszt tej inwestycji pokrywa w całości gmina Iłów.

BN