Strona główna Kultura Ogień na Placu Kościuszki, czyli Festiwal Orkiestr Dętych z okazji Dni Sochaczewa!

Ogień na Placu Kościuszki, czyli Festiwal Orkiestr Dętych z okazji Dni Sochaczewa!

1378
0
PODZIEL SIĘ

Po raz pierwszy w historii Dni Sochaczewa, na Placu Kościuszki odbył się Festiwal Orkiestr Dętych OSP. Na występ złożyła się  musztra paradna oraz występy orkiestr z Nadarzyna, Mykanowa i Kask. 

Poza walorem artystycznym Festiwalu, organizatorzy podkreślali, że jest to również forma wyrazu hołdu dla strażaków, którzy w 1918 roku jako pierwsi w Sochaczewie wciągnęli na maszt Polską flagę.

Orkiestry, które zawitały do Sochaczewa osiągały w Polsce jak i za granicą bardzo wiele sukcesów. Orkiestra Dęta z Mykanowa oraz z Nadarzyna wielokrotnie występowały na zagranicznych pokazach między innymi w Chinach czy w Australii, natomiast Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Kaskach w 2009 roku wystąpiła w Filharmonii Narodowej co jest jednym z jej największych sukcesów.

W czasie Festiwalu, orkiestry dały pokaz zarówno muzyczny jak i taneczny. Dużym entuzjazmem wśród oglądających cieszyły się aranżacje popularnych piosenek takich jak „We Will Rock You”. W czasie występu OSP Nadarzyn, nastąpił pokaz pirotechniczny, z tuby jednego z muzyków zaczął buchać ogień, co zostało nagrodzone gromkimi brawami. Zebrani widzowie byli pod wrażeniem zaprezentowanych koncertów.

Aleksander Szostak