Strona główna Teresin Nocowanie w szkole

Nocowanie w szkole

766
0
PODZIEL SIĘ

Jeszcze przed końcem roku szkolnego, uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie przeżywali niecodzienną przygodę.

Włączając się w ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo wśród dzieci, postanowiły spędzić noc na czytaniu w murach szkoły. Świetlica i biblioteka zamieniły się w sypialnie. Nie szybko jednak uczestnicy akcji szli spać, bo czekało na nich sporo atrakcji. Wszystko rozpoczęło się od spotkania z Agnieszką Olszanowską, autorką wielu książek dla młodzieży i dorosłych. Dużo radości przyniosła zabawa w formie drużynowej rywalizacji z zastosowaniem aplikacji Kahoot! Dzięki temu poprzez zadania on-line uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o Polsce, ale też znajomość ortografii. Inne grupy uczestniczyły w przygotowanych warsztatach poetyckich i samodzielnie tworzyły ciekawe wiersze. Na dobranoc czekała na wszystkich projekcja filmu „Cudowny chłopiec”.

„Noc Bibliotek w Szkole” zorganizowały wychowawczynie klas piątych: Dorota Rachoń, Edyta Wróblewska i Joanna Żurawska oraz Aleksandra Starus, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Teresinie.

M.Odolczyk