Strona główna Sochaczew miasto Były wiceburmistrz Sochaczewa zginął w wypadku

Były wiceburmistrz Sochaczewa zginął w wypadku

3459
0
PODZIEL SIĘ

Smutne wiadomości dotarły do nas z Żyrardowa. Dziś w wypadku samochodowym zginął były zastępca burmistrza Sochaczewa Krzysztof Ciołkiewicz, pełniący tę funkcję w latach 2007-2010. Miał 70 lat.

Krzysztof Ciołkiewicz został powołany na stanowisko wiceburmistrza Sochaczewa 1 stycznia 2007 roku. W ratuszu odpowiadał za inwestycje i planowanie strategiczne. Nadzorował pracę kilku miejskich zakładów i spółek: Zakładu Komunikacji Miejskiej, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Poprowadził sprawy realizowane przez Wydział Rozwoju, Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, oraz Inspektorat ds. Zamówień Publicznych.

Krzysztof Ciołkiewicz ukończył studia ekonomiczne w warszawskiej Szkole Głównej Planowania i Statystyki (obecna SGH), studia podyplomowe oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania i administracji. Był prezesem zarządu Żyrardowskich Zakładów Tkanin Technicznych oraz prezesem zarządu Zakładów Lniarskich „Żyrardów”. Z samorządem lokalnym Żyrardowa związany od 1990 r. Był radnym miejskim i powiatowym, przez dwie kadencje w latach 1998 – 2006 prezydentem Żyrardowa, następnie wiceburmistrzem Sochaczewa w latach 2007–2010. Jesienią 2010 roku został radnym powiatu żyrardowskiego i wicestarostą. Pełnił tę funkcję do 2014 roku.

Postanowieniem Prezydenta RP, za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, w 2005 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

źródło: sochaczew.pl