Strona główna Sochaczew miasto Następne cztery ulice objęto programem „Drogi zamiast błota”

Następne cztery ulice objęto programem „Drogi zamiast błota”

942
0
PODZIEL SIĘ

Prace jednocześnie trwają na ul. Powstańców Warszawy w Chodakowie, Południowej na Zatorzu, Otwartej w Boryszewie oraz na Małachowskiego na tzw. Kistkach. Po ich zakończeniu w mieście przybędzie niemal kilometr asfaltu. Koszt prac to 302 tys. zł.

Dużo dzieje się także w dawnym ratuszu, gdzie trwa wymiana całej instalacji centralnego ogrzewania. W Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą montowane są nowe kaloryfery na wszystkich kondygnacjach, do piwnicy wstawiono już piec gazowy, a w wakacje budowlańcy zajmą się ociepleniem poddasza. Koszt prac to 1,1 mln złotych.

Prace trwają też na tyłach Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie powstaje boisko wielofunkcyjne z bieżnią i skocznią do skoków w dal. Ekipy najpierw zajęły się równaniem terenu, a obecnie stawiają solidny mur oporowy, gdyż boisko znajdzie się blisko skarpy rzeki Bzury. Pierwsze lekcje WF-u na sztucznej trawie odbędą się jeszcze tej jesieni. Obiekt ma kosztować prawie milion złotych.

Powoli do finału zmierza wspólny projekt miasta i spółki ZWiK, czyli remont kładki na Bzurze. Ratusz finansuje budowę chodnika po obydwu stronach kładki oraz montaż nowego oświetlenia, a ZWiK ma się zająć jej odświeżeniem (malowanie, wymiana uszkodzonych desek itp.).

źródło: sochaczew.pl