Strona główna Sport Najwyżej w historii

Najwyżej w historii

603
0
PODZIEL SIĘ

Warszawska Liga Okręgowa

W ostatniej kolejce Teresin miał jeszcze szansę na zajęcie szóstej lokaty i ją wykorzystał. Pierwsza część meczu należała do gospodarzy. Żyrardów narzucił spore tempo, przeważał, jednak nie przekładało się to na dogodne okazje pod bramką Michała Nowakowskiego.

Niestety tylko do 27. minuty, kiedy to po zamieszaniu, kilku strzałach w tym jednym w słupek, w końcu piłka wpadła do siatki i trzeba było gonić wynik. Do przerwy to jednak gospodarze byli stroną dominującą.

Drugie 45 minut całkowicie zmieniło przebieg meczu. Teresin uporządkował grę i widać było, że z każdą upływającą minutą ma na boisku coraz więcej do powiedzenia. W 53. minucie zawodnik gospodarzy został sfaulowany w obrębie szesnastki i sędzia podyktował rzut karny. Jak się okazało, był to przełomowy moment meczu. Strzał zawodnika Żyrardowa minął słupek bramki Michała Nowakowskiego, a już dwie minuty później Teresin wykonywał rzut rożny, po którym to efektownym strzałem głową Marcin Zych wyrównał stan spotkania. Teresin atakował dalej i zaczął stwarzać sobie kolejne groźne sytuacje. W 85. minucie Tomek Oziemblewski uderzył niemal idealnie, zdobywając przepięknym strzałem w okienko zwycięską bramkę dla Teresina.

To była wspaniała runda wiosenna. Gdyby stworzyć tylko jej tabelę, podopieczni Adama Warszawskiego zajęli w niej drugą lokatę, ustępując tylko zwycięskiemu Raszynowi. Pozwoliła zająć zespołowi najwyższe w historii występów w okręgówce – szóste miejsce z najwyższym do tej pory dorobkiem 54. punktów. Poprzedni najlepszy wynik to 7. lokata i 45 punktów w 2016 roku, jest więc postęp i oby w kolejnych sezonach było jeszcze lepiej. Do tego potrzebne będą jednak wzmocnienia i oby dokonały się one przed startem kolejnych rozgrywek.

AP Żyrardów – KS Teresin 1:2 (1:0)

Bramki dla Teresina: Marcin Zych (56 min.), Tomasz Oziemblewski (85min.)

KS Teresin: Nowakowski – Popławski, Zych, Szewczyk, Kowalski – Kuśmider, Oziemblewski, Bartosiewicz, Węsek, M. Bargieł (67 Figat) – K. Bargieł

KST