Strona główna Sochaczew miasto Na Licealnej praca wre

Na Licealnej praca wre

773
0
PODZIEL SIĘ

Pracy nie zwalniają budowlańcy z Primy zajmujący się na zlecenie miasta kompleksową przebudową ulicy Licealnej. Chodniki ułożono niemal na całym odcinku drogi między rondem przy wiadukcie a skrzyżowaniem Licealnej z 15 Sierpnia i Traugutta. Jednocześnie powoli ruszają przygotowania do drugiego, trudniejszego etapu, który wiąże się z zamknięciem ruchu na skrzyżowaniu przy LO Chopina.

Prace w Licealnej mają dwa etapy. Pierwszy obejmuje odcinek od ronda L. Kaczyńskiego do styku Licealnej, 15 Sierpnia i Traugutta.
– Dawno zamknęliśmy temat podziemnych instalacji w pasie drogowym, czyli budowy przyłączy gazowych, przebudowy sieci teletechnicznych i budowy kolektora deszczowego. 22 czerwca rozpoczęło się korytowanie jezdni, a to oznacza, że wkrótce trafi tam tłuczeń stanowiący warstwę konstrukcyjną podbudowy, a do 15 lipca budowlańcy planują wylanie pierwszych warstw asfaltowych – informuje Urszula Cielniak naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji UM. – Licealna będzie wtedy przejezdna, ale na ostateczną tzw. ścieralną warstwę asfaltu poczeka do końca wakacji, do zakończenia robót na drugim odcinku, czyli skrzyżowaniu koło liceum ogólnokształcącego – dodaje naczelnik.

W drugim etapie remont ma sięgnąć niemal do ulicy Sierpniowej, czyli wjazdu na dawny cmentarz żydowski. Wstępnie założono, że 15 lipca skrzyżowanie zostanie zamknięte i trzeba je będzie omijać do 30 sierpnia.
– Termin zamknięcia nie jest jeszcze ustalony na sto procent, gdyż nasze prace ściśle wiążą się z robotami prowadzonymi przez powiat w rejonie stacji PKP – na Towarowej, Sienkiewicza i księcia Janusza. Trzeba je skoordynować, by mieszkańcom Boryszewa zapewnić swobodny dojazd do centrum, rozsądnie poprowadzić objazdy – wyjaśnia Urszula Cielniak.

Ekipom zależy, by z placu budowy zejść przed pierwszym dzwonkiem w szkołach. W wakacje ruch na ulicach miasta jest znacznie mniejszy, więc wyłączenie jednej z dwóch głównych arterii łączących centrum z Boryszewem nie będzie mocno odczuwane przez kierowców. Nadłożą trochę drogi, ale w korku stać nie powinni.
– Każdy remont ważnej ulicy to kłopot, szczególnie dla kierowców, dlatego tego typu prace prowadzone są w wakacje. Przepraszamy za utrudnienia, prosimy o wyrozumiałość, ale pewnych robót naprawdę nie można wykonać przy zachowaniu przejezdności nawet jednym pasem, ruchem wahadłowym. Na skrzyżowaniu trzeba wykonać głębokie wykopy, by włączyć kolektor deszczowy do istniejącej sieci kanalizacyjnej. Jakoś udało nam się przetrwać remont mostu na Bzurze, zamkniętą Staszica, Trojanowską, czy czas budowy nowych mostów na Utracie w Trojanowie i Pisi w Boryszewie. Teraz musimy przetrwać remont skrzyżowania przy liceum ogólnokształcącym – mówi odpowiedzialny za inwestycji zastępca burmistrza Dariusz Dobrowolski.

sochaczew.pl