Strona główna Sport Młodzicy wrócili z brązem

Młodzicy wrócili z brązem

644
0
PODZIEL SIĘ
Sezon drużyn dziecięcych zakończony. W klasyfikacji generalnej zawodnicy Orkana zajęli 3. miejsce. W sobotę 16 czerwca w Warszawie odbył się Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży, na którym nie mogło zabraknąć reprezentacji Whizz Orkana Sochaczew.
Łącznie w zawodach wzięło udział 39 drużyn z całej Polski: 20 w kategorii mini-żak, 9 w kategorii żak i 10 w młodzikach. Po całym dniu zmagań potwierdziło się mistrzostwo naszych młodzików, którzy w sezonie wiosennym cały czas byli na pierwszej pozycji.
Drużyna mini-żaków niestety tym razem zakończyła zawody daleko poza podium. Jest to dużym zaskoczeniem, uwzględniając to, że w każdym turnieju chłopcy zajmowali pierwsze lub drugie miejsce.
Trzeba jednak zaznaczyć, że wiele kontrowersji wzbudziło rozstawienie grup sporządzone przez krajowego oficera rozwoju Polskiego Związku Rugby. W efekcie czego w jednej grupie przyszło nam się zmierzyć z dwoma bardzo mocnymi rywalami. Z kolei drużyna żaków, mimo dalekiej pozycji, zagrała najlepszy turniej w sezonie i była bliska sprawienia ogromnej sensacji w meczu z  gospodarzami.
Mini-żacy: Dawid Hetmanowski, Jakub Kupiec, Tomasz Maciaszek, Marcel Marczewski, Tomasz Pęsiek, Stanisław Pisarek, Franciszek Szymański (kapitan), Igor Taube, Kacper Zwierzchowski.
Whizz Orkan – UKS Czeczewo 1:2, punkty: Szymański 1
Whizz Orkan – MKS Ogniwo Sopot 8:0, punkty: Szymański 3, Hetmanowski 2, Marczewski 2, Pęsiek 1
Whizz Orkan – RC Gorce Raba Niżna 2:3, punkty: Szymański 1, Zwierzchowski 1Whizz Orkan – MKR Siedlce 10:0, punkty: Szymański 4, Hetmanowski 2, Pisarek 2, Kupiec 1, Zwierzchowski 1
Whizz Orkan – Lechia Gdańsk 2:1, punkty: Hetmanowski 1, Szymański 1
Żacy: Jakub Kamiński, Damian Kowalski, Oskar Migda, Antoni Mikołajczyk, Patryk Orliński, Michał Pastuszko, Piotr Pastuszko, Hubert Ślufarski, Michał Wąsowicz (kapitan).
Whizz Orkan – Bajtle Ruda Śląska 0:6
Whizz Orkan – RC Gorce Raba Niżna 3:7, punkty: Pastuszko P. 2, Ślufarski 1
Whizz Orkan – AZS AWF Warszawa 5:5, punkty: Kamiński 1, Orliński 1, Pastuszko 1, Ślufarski 1, Wąsowicz 1
Whizz Orkan – Budowlani Łódź 0:5
MS
Fot. Krzysztof Lewandowski