Strona główna Sochaczew miasto Kupisz piwo na pikniku w Sochaczewie

Kupisz piwo na pikniku w Sochaczewie

940
0
PODZIEL SIĘ

Urząd Miejski rozpoczął konsultacje społeczne dotyczące zmiany podjętej przez radnych uchwały w sprawie sprzedaży napojów alkoholowych na terenie Sochaczewa.

Zmiana dotyczy wykreślenia z dokumentu zapisu wyliczającego miejsca, w których alkohol może być sprzedawany na podstawie jednorazowego zezwolenia. Jak argumentują służby wojewody, zapis ten okazał się niezgodny z obowiązującym prawem, ponieważ m.in. ogranicza kompetencje burmistrza i wyklucza z uzyskania jednorazowego zezwolenia większość firm i organizacji działających na terenie Sochaczewa. Natomiast usunięcie tego punktu  zagwarantuje jasność i przejrzystość funkcjonowania przepisów warunkujących możliwość spożywania alkoholu w czasie organizowania festynów, pikników plenerowych, koncertów, imprez sportowych i kulturalno – rozrywkowych.

Konsultacje odbędą się w formie zebrania opinii. Opinie można składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w dniach od 1 do 14 czerwca w godz. 8.00 – 16.00 w formie pisemnej na formularzu, który jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej i BOK oraz drogą elektroniczną poprzez platformę: konsultacje.sochaczew.pl.

dot