Strona główna Bez kategorii Konkurs plastyczny na 100-lecie odzyskania niepodległości

Konkurs plastyczny na 100-lecie odzyskania niepodległości

873
0
PODZIEL SIĘ

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej zorganizowało konkurs plastyczny pod nazwą „ Biało – Czerwona: 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Honorowy Patronat nad  konkursem objął Pan Poseł Maciej Małecki.

Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie u dzieci i młodzieży kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do historii Polski w przestrzeni czasowej 1918 – 2018.  Udział w konkursie polegał na indywidualnym wykonaniu pracy plastycznej, tematycznie związanej ze 100-leciem odzyskania niepodległości, a interpretacja tematu była dowolna i zależna od woli i wyobraźni artystycznej osoby wykonującej daną pracę.

Na konkurs wpłynęło 50 prac. Jedna z prac nie odpowiadała warunkom regulaminu i nie była przedmiotem oceny. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpiło 15 czerwca. Komisja konkursowa powołana przez organizatora postanowiła przyznać w kategorii klas I-IV pierwszą nagrodę dla Maksymiliana Zielaka ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kapturach, drugą nagrodę dla Marii Grzegorek i trzecią nagrodę dla Julii Król, obie ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie; Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali – Maja Siekiera i Damian Tomala ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie, Maja i Ola Kochańskie z SP w Brzozowie oraz Agnieszka Piątkowska ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Giżycach.

W kategorii klas V-VII jury przyznało dwie równorzędne pierwsze nagrody dla Katarzyny Orzeszek z SP w Kapturach i Łukasza Karpińskiego z SP w Brzozowie, drugą nagrodę dla Marcela Orzeszka z SP w Iłowie, a trzecią nagrodę dla Marty Góreckiej z SP w Kapturach;

Wyróżnienia w tej kategorii przyznano Wiktorii Majewskiej i Sandrze Łęckiej ze SP w Iłowie oraz Dominice Sikorze ze Szkoły Podstawowej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Załuskowie.

W kategorii klas gimnazjalnych w SP w Iłowie pierwszą nagrodę przyznano dla Weroniki Wróblewskiej, natomiast wyróżnienia Wiktorii Kamińskiej, Natalii Modrzejewskiej, Patrycji Feliniak i Jakubowi Bogla.

Organizatorzy serdecznie dziękują autorom prac i ich opiekunom. Termin i miejsce wręczenia nagród zostanie podany wkrótce.

Wanda Dragan

Fot. Andrzej Ciołkowski