Strona główna Sport Kajakami dla Niepodległej

Kajakami dla Niepodległej

687
0
PODZIEL SIĘ

WOPR Sochaczew, wspólnie z Urzędem Miasta i MOSiR zorganizował 2 czerwca  „Spływ dla Biało-Czerwonej”, upamiętniający 100-lecie odzyskania niepodległości.

W wydarzeniu mógł wziąć każdy, po wcześniejszym zgłoszeniu udziału. Ostatecznie w spływie popłynęło blisko 50 kajaków dwuosobowych z uczestnikami, 10 kajaków z ratownikami Sochaczewskiego WOPR oraz łódź motorowa i ponton.  Spływowicze wyposażeni w czapkę „Sochaczew bądź w centrum sportu”, wodę, jabłka i certyfikat uczestnictwa żwawo pokonali trasę z Plaży Miejskiej do MotoPrzystani Plecewice, zajęło to im niecałe dwie godziny. Na miejscu czekało  przygotowane miejsce biwakowe, gdzie każdy uczestnik mógł upiec na ognisku kiełbaskę.

Została też przygotowana loteria, w której była możliwość wygrania koszulek, kubków, a wszystkie dzieci zostały obdarowane słodyczami. Podczas trwania pikniku było można zapoznać się z udzielaniem podstawowej pierwszej pomocy. Ostatnią atrakcją czekająca na uczestników był quiz, w którym najmłodsi mogli wygrać zabawki.

 Patryk Sobieraj (WOPR)