Strona główna Kultura I Konferencja Naukowa poświęcona Parkowi w Żelazowej Woli

I Konferencja Naukowa poświęcona Parkowi w Żelazowej Woli

581
0
PODZIEL SIĘ

Konferencja naukowa poświęcona międzywojennej historii parku-pomnika w Żelazowej Woli dedykowanego Fryderyka Chopinowi o charakterze interdyscyplinarnym zaplanowana jest na 7-8 czerwca 2018.

Temat ten po raz pierwszy zostanie potraktowany w sposób kompleksowy. Podstawowym założeniem konferencji jest zbadanie i zaprezentowanie najnowszej wiedzy dotyczącej historii parku-pomnika w Żelazowej Woli, jego funkcji, kontekstu powstawania, genezy i miejsca w sztuce polskiej i światowej. Ponadto usystematyzowanie, poszerzenie i popularyzacja wiedzy o tym miejscu, czemu posłuży między innymi publikacja pokonferencyjna. Zadaniem konferencji jest zainteresowanie różnych środowisk naukowych tematem parku-pomnika poświęconego kompozytorowi.

Konferencja jest skierowana m.in. do architektów krajobrazu, historyków, historyków sztuki, architektów, muzykologów, muzealników i innych osób zajmujących się historią kultury, a także do instytucji po podobnym profilu.

Wstęp wolny po uprzedniej rezerwacji (zapisy: wkrawczynska@nifc.pl)

Dojazd, wyżywienie: Organizator zapewnia wyżywienie podczas konferencji, jednak nie zwraca kosztów podróży; organizator zapewnia wyłącznie transport z Warszawy do Żelazowej Woli i z powrotem.

Pytania i formularz zgłoszeniowy prosimy przesyłać na adres: konferencja.zelazowawola@nifc.pl

Miejsce konferencji:
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli
Żelazowa Wola 15
96-503 Sochaczew