Strona główna Mazowsze Głosujmy na nasze niezwykłe miejsca na Mazowszu

Głosujmy na nasze niezwykłe miejsca na Mazowszu

749
0
PODZIEL SIĘ

Czytelnicy Focusa i internauci mogą wybrać najciekawsze i najbardziej przyciągające turystycznie miejsce na Mazowszu. Z okazji 20-lecia samorządu województwa mazowieckiego wspólnie wybieramy 20 najbardziej niesamowitych miejsc na Mazowszu. Głosowanie trwa do 26 czerwca. Plebiscyt na najbardziej ciekawe i intrygujące miejsca Mazowsza ogłosił samorząd województwa mazowieckiego wraz z redakcją miesięcznika Focus.

TU GŁOSUJEMY

Nominowane miejsca pogrupowano w kilku kategoriach – nauka i technika, przyroda, historia oraz kultura i sztuka. Czytelnicy i internauci mogą sami zdecydować, czy zagłosują w każdej z kategorii, czy też jednocześnie wskażą własną propozycję w kategorii otwartej, wypełniając formularz na stronie. Głosować można raz dziennie, a czasu zostało już niewiele. O wyborze 20 najciekawszych miejsc na Mazowszu (po 4 w każdej kategorii), za wyjątkiem kategorii otwartej. Tu zdecydują wyniki głosowania na stronie http://focusnamazowieckie.focus.pl/ W kategorii otwartej wyboru dokona redakcja magazynu Focus.

Podróże po Mazowszu to zawsze dobry pomysł. Warto też czasem odjechać trochę dalej od Warszawy, aby docenić wszystkie jego atuty. Wszędzie znajdują się miejsca z niesamowitym klimatem, perełki architektury, unikatowe kolekcje, jakich nie znajdziemy w żadnym innym miejscu w kraju, a nawet na świecie – mówi Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego tylko w  2017 r. województwo odwiedziło ponad 5 mln turystów, w tym 1,5 mln turystów zagranicznych głównie z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Izraela, Ukrainy, Hiszpanii czy Francji.

W nominacjach mazowieckich z naszego terenu, które już są na stronie Focusa można głosować na Muzeum Kolei Wąskotorowej, Dom Narodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli oraz Puszcza Kampinoska. Jednak można też wskazać własną kandydaturę, byle tylko szybko.

Oprac. BN

Fot. BN