Strona główna Iłów Festyn rodzinny w Radoszynie

Festyn rodzinny w Radoszynie

896
0
PODZIEL SIĘ

W upalną niedzielę, 10 czerwca, w gościńcu Radoszyna w Łaziskach gmina Iłów odbył się kolejny, bo już 18. Rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tej imprezy nieprzerwanie od 2001 roku jest Mariusz Ambroziak.

Na przybyłych licznie gości czekało w bieżącym roku wiele atrakcji. Po rozpoczęciu imprezy i powitaniu uczestników swój występ dali młodzi wykonawcy z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie pod kierunkiem Małgorzaty Czubiel. Następnie animatorzy zachęcali najmłodszych do wspólnej zabawy, konkursów z nagrodami i konkurencji rodzinnych.

Muzyka i piłkarz

Ponadto cały czas możliwe były przejażdżki meleksem, korzystanie z dmuchanych zamków, malowanie buziek i fryzur, czy też zabawy ruchowe przy muzyce.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Poczty Polskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej, której przedstawiciele zachęcali do zapoznania się z działalnością tej uczelni wojskowej.

Na specjalnie przygotowanym boisku odbył się pokaz gry w piłkę siatkową z udziałem byłego zawodnika kadry narodowej Marcina Nowaka, który zaszczycił nas swoją obecnością na iłowskim festynie rodzinnym już po raz drugi z rzędu.

Pani Ewa z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie, wraz z dziewczętami zorganizowała kącik wspólnej zabawy. Wielką atrakcją były również samochody straży pożarnej oraz policji, do których mogli wejść i obejrzeć od środka wszyscy chętni. Wielu zainteresowanych zebrało się także przy stanowisku pokazowym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które obsługiwał zawodowy strażak. Ponadto strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Giżyc utworzyli kurtynę wodną, co było niezwykle istotne dla przybyłych na imprezę w ten upalny dzień.

Na wszystkich uczestników zabawy czekał poczęstunek z grilla oraz okazjonalne koszulki z logo „Niepodległa”, bowiem tegoroczna iłowska impreza wpisuje się w program realizowany w ramach tego ogólnopolskiego projektu.

Sokoły i katarynki

Właściciel pasieki „Paulinka” w interesujący sposób zapoznawał dzieci i młodzież z pracą pszczół, prezentował urządzenia służące do pozyskiwania miodu, jak również zachęcał do stosowania w życiu codziennym pszczelich wytworów. Kolejną niespodzianką festynu był pokaz sokolniczy miejscowego pasjonata ptaków drapieżnych – Igora Kowalskiego. Było wielu chętnych do zrobienia zdjęcia z tym groźnym ptakiem.

Dużym zaskoczeniem dla uczestników festynu był przyjazd kataryniarzy. Muzyka płynąca z prawdziwej katarynki zrobiła niesamowite wrażenie na słuchaczach. Zwłaszcza najmłodsi oblegali kataryniarzy – Zuzannę i Antoniego Predygierów.

Organizatorzy, którymi jak co roku są Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej oraz Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, serdecznie dziękują sponsorom. W tym roku byli nimi – firma Attis Broker, MJM Brokers sp. z o.o., Dekada B sp. z o.o., IDS – Bud SA, ECM Group Polska SA, Poczta Polska, Wojskowa Akademia Techniczna, Sławomir Ambroziak, właściciel Zespołu Pałacowo-Parkowego w Słubicach, Krzysztof Jażdżyk. Patronat medialny: Express Sochaczewski, e-sochaczew, Radio Sochaczew.

Organizatorzy dziękują również młodym wolontariuszom ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej oraz wszystkim przybyłym na festyn.

Wanda Dragan

Fot. Wanda Dragan