Strona główna Kultura Dzieci i mamy miały spory ubaw

Dzieci i mamy miały spory ubaw

723
0
PODZIEL SIĘ

Burzą oklasków zakończył się niecodzienny spektakl w Teresińskim Ośrodku Kultury. Niecodzienny, bo na widowni zasiadły tym razem dzieci, a na scenie swój aktorski talent prezentowały mamy. I trzeba przyznać, że wyszło im to rewelacyjnie.

W ten sposób kilka mam postanowiło zrobić prezent – sobie – na Dzień Matki, a przy okazji dzieciom na Dzień Dziecka.

 – Zrobiłyśmy krótki spektakl muzyczny „Przedszkolaczek”, a nazywamy się „Grupa Przedszkolna Dinozaury” – wyjaśniają panie. Premiera miała miejsce w piątkowe popołudnie 25 maja br.

W rolach głównych wystąpiły: Joanna Kosiorek, Katarzyna Sałasińska, Marlena Kulmanowska-Kawka, Dorota Zdanowska, Joanna Cieśniewska. Scenariusz opracowała Katarzyna Rospędowska. Spektakl wymyśliła i wyreżyserowała Joanna Cieśniewska. Za konsultację pedagogiczną i obsługę techniczną odpowiedzialna była Karolina Krukowska, a za zdjęcia i projekt graficzny plakatu: Daniel Staniak, Agata Kwiatkowska.

Dlaczego mamy postanowiły zrealizować to wyjątkowe przedstawienie?

Decyzja o udziale w spektaklu była spontaniczna, i zaraz potem ogarnął mnie strach, który podpowiadał „wycofaj się”, bo dzieci to trudni i wymagający odbiorcy, ale że lubię wyzwania, postanowiłam stawić czoła temu przedsięwzięciu. Dodatkowym czynnikiem, który sprawił, że nie uciekłam po pierwszych próbach, była mega fajna ekipa – przyznaje jedna z mam. Inna z kolei dodaje: – Na udział w spektaklu zgodziłam się, ponieważ uznałam to za fajną przygodę i nowe dla mnie wyzwanie oraz sprawdzian, czy w moim wieku będę potrafiła oddać zachowanie dziecka i tak się otworzyć, by widownia mi uwierzyła. Pokazujemy dzieciom kawałek naszego dzieciństwa i utwory, na których same się wychowałyśmy.

Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania i jak najbardziej zasłużenie otrzymał salwę braw od młodziutkiej publiczności. Warto go jeszcze niejednokrotnie powtórzyć.

Marcin Odolczyk

 

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOferta trafiła do kosza
Następny artykułWalczyli na wiersze