Strona główna Kultura Czytanie pod chmurką

Czytanie pod chmurką

522
0
PODZIEL SIĘ

W całej Polsce odbyła się akcja masowego, publicznego czytania. Zorganizował  ją miesięcznik „Biblioteka w szkole”. W Sochaczewie w tę akcję włączyło się kilka szkół: Osiemdziesiątka, Akademia Prymusa, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Biblioteka Pedagogiczna.

Jak nie czytam, jak czytam! Niestety, niekoniecznie. Prawda jest brutalna, czytamy coraz mniej, obserwujemy dramatyczny spadek czytelnictwa wśród osób powyżej 15 roku życia, że o szkolnych lekturach nie wspomnę. Budzą one żywą niechęć, zwłaszcza wśród uczniów szkół średnich, jej powody bywają różne.  Uczniowie nie czytają, ponieważ, mają ciekawsze zajęcia, albo jak mówią, lektury są za trudne, wolą łatwiejsze książki.

Gdyby rzeczywiście wszyscy czytali książki, to akcja „Jak nie czytam, jak czytam” w ogóle nie byłaby potrzebna.

W Sochaczewie w tę akcja włączyło się kilka szkół: Osiemdziesiątka, Akademia Prymusa, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Biblioteka Pedagogiczna.

W Osiemdziesiątce, tak jak w pozostałych szkołach, uczniowie zebrali  się z książkami i czytali,  każdy  to, na co miał ochotę. Miejscem tego powszechnego czytania było boisko szkolne.

Wydarzenie zostało udokumentowane – nad boiskiem krążył dron, który wszystko rejestrował. Pogoda sprzyjała lekturze, kocyki, na których wszyscy się rozsiedli również, ale niestety trzeba było wracać na lekcje. Może następnym razem czytanie potrwa trochę dłużej, tym bardziej, że jak zauważyli niektórzy, wielu może pierwszy raz od dłuższego czasu miało książkę w ręku, ale każda okazja jest dobra, by to zrobić.

gbg