Strona główna Konkursy CO ROBIŁ „MASA” W SOCHACZEWIE

CO ROBIŁ „MASA” W SOCHACZEWIE

10317
0
PODZIEL SIĘ
PHOTO: CEZARY PECOLD/SE/ EAST NEWS

Książka „Masa. Od pakera do gangstera”  ukazuje się tuż po głośnym aresztowaniu Jarosława Sokołowskiego, znanego szerzej jako „Masa”. Janusz Szostak prześledził, jaka była droga Sokołowskiego od chłopaka z ubogiej rodziny, do jednego z najbardziej niebezpiecznych gangsterów w Polsce.

Dowiemy się, co sprawiło, że został mafiosem, i jaką rolę w jego życiu odegrał sport. To tematy, których były gangster wcześniej unikał. Zdradził je dopiero w rozmowach z Januszem Szostakiem.

„Masa” nie kryje, że pozycję w mafii pruszkowskiej zawdzięczał swojej sile, ambicji i woli walki. Bez tego pewnie osiągnąłby znacznie mniej i na zawsze pozostał anonimowym gangsterem, jednym z tysięcy. Stało się jednak inaczej i na gangsterski parnas przebił się, w znacznej mierze, dzięki sile swoich pięści.

Ta książka jest nie tylko o tym, jak „Masa” pięściami torował sobie drogę w gangsterskiej hierarchii. Poznamy także jego metody i plany treningowe. Jarosław Sokołowski opowiada, jak stać się silnym wojownikiem, z sercem do walki.

KSIĄŻKA TU DO KUPIENIA

Nie zabraknie też sochaczewskich akcentów, jak choćby najazd „Pruszkowa” na nasze miasto w 1997 roku.

„Masa” wspomina to tak: – Ja siedziałem w tym czasie w domu i dzwonią do mnie „Winton” i Arek Fit, że są w Sochaczewie i żebym tam przyjechał. Nie miałem ochoty jechać, ale oni kręcą jakąś aferę, że ktoś ich zaczepia: „Dawaj swoje wojsko, bo tu może być niebezpiecznie”. Tym mnie przekonali, bo jak tak kumpli zostawić w niebezpieczeństwie.

Zatem gangster wykonał dwa telefony, i wkrótce w kierunku Sochaczewa jechało 8 samochodów, a w każdym po 5 chłopa. Wśród nich byli między innymi osławieni Mięśniacy. W tym samym czasie z Grodziska Mazowieckiego wyruszyła druga taka ekipa. Do Sochaczewa jechało kolejnych 10 samochodów, z „Bolem” z Grodziska na czele. Cała ta kawalkada zajechała pod restaurację Robertino (dawna Stylowa)…

O co poszło, i jak skończył się ten najazd dowiecie się z książki „Od pakera do gangstera”, która od 6 czerwca będzie dostępna w księgarniach, Empikach oraz sklepach Biedronki na terenie całej Polski.

Dla naszych Czytelników mamy 3 egzemplarze tej książki, Aby ją otrzymać, należy wysłać sms pod numer 72051 (2 zł + VAT), o treści: express. po kropce Masa oraz swoje imię i nazwisko. Na sms-y czekamy do 10 czerwca, do godziny 12.00