Strona główna Kultura Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

566
0
PODZIEL SIĘ

Na około trzy tygodnie przed wakacjami,  4 czerwca, na terenie OSP w Wyczółkach najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach uczestniczyli w szkoleniu w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”.

Poznawali zasady właściwego zachowania się podczas wypadku oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Strażacy pokazali dzieciom, jak działa sprzęt strażacki i do czego jest wykorzystywany. Mówili też na temat niebezpieczeństw czyhających podczas pobytu w lesie, nad wodą, na drodze, przestrzegając przed nieodpowiedzialnym zachowaniem, które może zagrażać zdrowiu i życiu.

Natomiast przedstawiciele policji udzielali wskazówek dotyczących zachowania w razie ataku psa czy zgubienia się w lesie. Podkreślali, że kąpać się można tylko w miejscach strzeżonych, pod opieką osób dorosłych. Uczulali, żeby nie być naiwnym, nie dać się nabrać na sztuczki oszustów i naciągaczy. Każde dziecko uczestniczące w szkoleniu otrzymało upominki w postaci elementów odblaskowych mających zapewnić bezpieczne poruszanie się po drodze.

oprac. BN

Fot. SP Wyczółki

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomyłki i romanse
Następny artykułTrojanowska zgodnie z planem