Strona główna Iłów Będzie festyn dla dzieci

Będzie festyn dla dzieci

997
0
PODZIEL SIĘ

Tradycyjnie jak co roku Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej organizuje festyn z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich dzieci z gminy Iłów. Impreza przygotowywana jest od 17 lat i cieszy się ogromnym powodzeniem. Co roku na najmłodszych czeka mnóstwo niespodzianek.

Tegoroczna impreza odbędzie się w niedzielę 10 czerwca w pensjonacie Radoszyna w Łaziskach. Znów nie zabraknie wielu atrakcji. Zabawa zaczyna się w samo południe i trwać będzie do godziny 16.00.

Dla każdego coś fajnego

Wśród zapowiadanych tegorocznych niespodzianek będą między innymi dmuchane zjeżdżalnie, wszelkiego rodzaju animacje, bardzo wiele konkursów z nagrodami i występ młodych wokalistów z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie. Na estradzie będzie można podziwiać finalistów i zwycięzców konkursów dla młodych piosenkarzy, m.in. konkursów wokalnych w Gostyninie, Sierpcu, Izabelinie i Bydgoszczy. Warto zobaczyć, jak młodzi artyści śpiewają. Szczególnie dziewczęta z grupy wokalnej „Teraz My”, które odnoszą nie tylko sukcesy krajowe, ale też głośno o nich poza granicami Polski.

Ponadto na najmłodszych czeka w czasie festynu mega gra planszowa, giga bańki mydlane, malowanie buziek w różne zwierzęce i nie tylko takie wzorki, fotobudka (będzie można uwiecznić siebie z okazjonalnym wpisem) oraz przejażdżki meleksem. Będą również pokazy sokolnicze Igora Kowalskiego z naszego regionu, który pokaże swych skrzydlatych podopiecznych. Jest on znany najmłodszym, gdyż wielokrotnie pokazywał się w szkołach na terenie gminy Iłów. Dzieci bardzo lubią te spotkania z naszym sokolnikiem i jego opowieści o latających drapieżnikach.

W grach i zabawach, co bardzo ważne, będą mogli uczestniczyć także rodzice, a nawet dziadkowie! A to dlatego, że tegoroczny festyn tematycznie ma nawiązywać do 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Rzeczypospolitą Polską. Jak co roku dzieci otrzymają okazjonalne koszulki. Tym razem nawiązujące swoim wyrazem plastycznym do tej wielkiej rocznicy, a na wszystkich uczestników festynu będzie czekał poczęstunek z grilla.

Z mistrzem Polski

Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich uczestników festynu będzie pokaz gry w piłkę siatkową z udziałem byłego zawodnika kadry narodowej – Marcina Nowaka, polskiego siatkarza. Był on reprezentantem Polski w latach 1994 – 2003. Grał na pozycji środkowej.

Marcin Nowak wraz z reprezentacją Polski uczestniczył w XXVI Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku (USA). Obecnie jest trenerem Klubu Piłki Siatkowej Espadon Szczecin. W ubiegłym roku był po raz pierwszy gościem naszego festynu dla dzieci, i wtedy obiecał, że za rok również przyjedzie. Dotrzymuje słowa i ponownie pojawi się na naszej imprezie.

Już teraz dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy udzielili swego wsparcia. Impreza o takim wymiarze jest możliwa tylko dzięki życzliwości tych, którzy od lat wspierają finansowo inicjatywy naszego Stowarzyszenia, skierowane do najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym festynie.

Wanda Dragan

Fot. Wanda Dragan