Strona główna Uroda Aromaterapia dla stóp

Aromaterapia dla stóp

973
0
PODZIEL SIĘ

W pielęgnacji stóp bardzo często stosuje się aromaterapię. Olejki eteryczne stosuje się nie tylko w celu wprowadzenia przyjemnego zapachu w pomieszczeniach, lecz także do pielęgnacji twarzy i ciała.

Celem stosowania aromatów, zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo, jest poprawa i zharmonizowanie sił samouzdrawiania. Olejki eteryczne wywierają wpływ na wszystkie poziomy ludzkiej egzystencji, a więc na ciało, psychikę i duszę.

Olejki eteryczne działają nie tylko poprzez drogi oddechowe, ale również przez skórę. Dlatego w medycynie naturalnej stosuje się je w rozmaitej postaci: kominków aromatycznych, rozpylaczy i inhalacji, a także doustnie oraz jako dodatki do kąpieli, masażu, okładów i składniki preparatów kosmetycznych. Ostatnio producenci przekonują się coraz bardziej do wykorzystywania olejków eterycznych w pielęgnacji stóp.

W preparatach tych znajdują się np. zapachy: eukaliptusowy, miętowy i mentolowy zwalczające zmęczenie i ciężkość nóg. Olejki: cyprysowy, muszkatołowy i pomarańczowy o właściwościach przeciwpotowych. Zapach lawendowy, rozmarynowy stosuje się na zmęczone, bolące stopy lub z mięty pieprzowej , eukaliptusa i rozmarynu na zimne stopy.

Głównym aromatem stosowanym w pielęgnacji stóp jest olejek z drzewa herbacianego. Dzięki swym właściwościom antybakteryjnym, antywirusowym i przede wszystkim przeciwgrzybicznym jest szczególnie polecany do leczenia i profilaktyki stanów zapalnych i grzybic.

Stosowanie olejków pozytywnie wpływa na układ nerwowy, na nastrój psychiczny i działanie układu wydzielania wewnętrznego.

Okres lata to szczególny czas kiedy pokazujemy stopy i bardzo ważny jest ich ładny wygląd.

Warto odwiedzić gabinet kosmetyczny i oddać stopy w ręce fachowca. Prawidłowa pielęgnacja, właściwie dobrane kosmetyki zapobiegną wielu chorobom stóp np. grzybicy.

Hanna Kasztelan

fot. Pixabay