Strona główna Sport Piast w czołówce

Piast w czołówce

371
0

W Głuchołazach 14 – 17 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej w brydżu sportowym. Ta coroczna impreza zgromadziła około 150 zawodników i zawodniczek od 9 do 19 lat. Wśród nich 12 – osobowa ekipa „Piasta Feliksów”

W turnieju par na impy tryumfowali i zdobyli złote medale Kacper Kopka i Krzysztof Cichy (AZS UW) Na 24. pozycji uplasowali się Jakub Dziuba i Albert Grochowski (AZS UW)

W turnieju par na maksy zwyciężył, jeszcze niedawno zawodnik „Piasta”, Michał Maszenda w parze z Kajetanem Gościańskim (Dąbrówka Poznań). Brązowe medale przypadły Kacprowi i Krzyśkowi, a na 9. miejscu finiszowali Kuba z Albertem.

Dobra gra pozostałych zawodników – Karoliny i Dominika Kamelak, Kamili Kiragi, Karoliny Borek, Aleksandry Abki, Mai Włodarskiej, Dominika Florczaka, Jakuba Zatorskiego, Piotra Pyraka – zaowocowała doskonałym 4. miejscem „Piasta” w klasyfikacji generalnej klubów.

Bardzo duży sukces odniosła grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Wymysłowie. Zajęli 1. miejsce wśród szkół podstawowych i 7. w stawce 50 sklasyfikowanych szkół (w tym wiele renomowanych liceów)