Strona główna Sport Medaliści z Teresina

Medaliści z Teresina

147
0

Kolejne starty młodych teresińskich zapaśników i kolejne medale. Tym razem podopieczni Ryszarda Śliwińskiego zdobyli Olsztyn. Ich walki podczas Międzynarodowego Turnieju o Puchar Warmii I Mazur w zapasach przyniosły wiele miejsc na podium.

Sukces jest tym większy, gdy weźmiemy pod uwagę, że na olsztyńskich matach wystąpiło łącznie ponad 350 zawodniczek i zawodników z 40 klubów oraz zawodnicy z Litwy, Białorusi, Rosji i Francji. Znakomita postawa reprezentantów LKS Mazowsze Teresin w najmłodszej kategorii wiekowej skutkowała zwycięstwem w klasyfikacji drużynowej.

Indywidualnie złote medale zdobyli: Dawid Kur (kat. wag. 29kg), Filip Nowakowski (kat. wag. 35kg), Seweryn Grądzik (38kg), Braian Kowalski (42kg) oraz jego brat bliźniak Adrian (45kg). Na drugim stopniu podium stanęli: Dawid Bielski (29kg), Karol Selerski (35kg), Krzysztof Goliński (38kg).

Z kolei młodzicy z LKS Mazowsze drużynowo zajęli drugie miejsce, ustępując minimalnie gospodarzom – Budowlanym Olsztyn. W tej kategorii wiekowej najlepsi byli: I miejsce Bartłomiej Nowakowski (48kg), Kacper Selerski (57kg). Srebro wywalczył Klaudiusz Kąkol w kategorii 62kg, zaś krążek koloru brązowego Dawid Milczarek w kategorii 52kg. Znakomicie spisała się również w rywalizacji dziewcząt Zuzanna Klata, która w kategorii 33kg wywalczyła drugie miejsce.