Strona główna Edukacja ZMPD w Teresinie promuje klasę kierowca-mechanik

ZMPD w Teresinie promuje klasę kierowca-mechanik

498
0
PODZIEL SIĘ

 

Wspólna akcja Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce i szkół z całej Polski dotycząca promocji zawodu kierowca-mechanik nabiera tempa. Kolejna placówka zorganizowała dzień otwarty.

W Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Teresinie odbył się dzień otwarty, na którym nie mogło zabraknąć przedstawiciela ZMPD. Na zaproszenie dyrektor Ewy Odolczyk w wydarzeniu wziął udział dyrektor Centralnego Ośrodka Szkoleń ZMPD Euzebiusz Jasiński. Szkoła gościła także przedstawicielkę GITD – Barbarę Oleksiewicz.

Spotkanie z młodzieżą utwierdziło nas w przekonaniu, że tego typu akcje są niezwykle potrzebne – powiedział dyr. Jasiński. – Jestem przekonana, że dzięki zainteresowaniu młodzieży gimnazjalnej z okolicy, w nowym roku szkolnym uruchomiony zostanie nabór do klasy kierowca-mechanik – powiedziała z kolei dyr. Odolczyk. Jest na to duża szansa, bowiem po spotkaniu z młodzieżą w gimnazjum w Szymanowie, gdzie przedstawiono m.in. aktualną sytuację kierowców na rynku pracy, są już deklaracje uczniów, którzy chcą podjąć naukę w szkole w Teresinie.

Oprócz ciężarówki, którą dostarczył na miejsce członek ZMPD firma Tramex z Sochaczewa, przed szkołą prezentowano ciągniki rolnicze, a wystawcy chcieli zainteresować młodzież do zawodu technika rolnictwa.

Po części merytorycznej kierownictwo szkoły zaprosiło uczniów na ognisko, gdzie można było jeszcze porozmawiać z wystawcami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHulają tu tylko duchy
Następny artykułTygrysice na podium