Strona główna Żelazowa Wola Zmiana na parkingu

Zmiana na parkingu

750
0
PODZIEL SIĘ
W wyniku przetargu przeprowadzonego przez gminę Sochaczew na dzierżawę terenu parkingowo-handlowego w Żelazowej Woli, zmienił się od 1 kwietnia inkasent.
Opłaty od handlujących oraz z parkingu wcześniej pobierała firma z południa Polski. W przetargu najkorzystniejszą ofertę obsługi terenu przedstawił Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie. Gospodarować parkingiem i placem handlowym będzie za kwotę roczną blisko 120 tys. zł.
Zdecydowaliśmy się na tę ofertę, bo inkasent jest blisko, lepszy jest z nim kontakt, a poza tym oferta bardzo korzystna dla gminy. Podpisaliśmy umowę do 21 marca 2020 roku. Dla handlujących i korzystających z parkingu najważniejsza informacja – płatności pozostają te same i nie będą podwyższone do czasu obowiązywania umowy – zaznaczyła Elżbieta Kowalczyk, sekretarz gminy Sochaczew.
Utrzymanie cen na niezmienionym pułapie, przy jednoczesnym wysokim poziomie usług, było jednym z warunków wyboru nowego inkasenta. Gmina nie chce śrubować cen w Żelazowej Woli, gdyż zdaniem Mirosława Orlińskiego, wójta gminy Sochaczew, podwyżki odstraszają mniej zasobnych turystów. W interesie gminy jest przyciągnięcie jak najszerszych rzesz odwiedzających, szczególnie w sezonie turystycznym.
BN
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułO cenzurze w PRL
Następny artykułSzymanów triumfuje