Strona główna Sport Zdobyli pięć medali

Zdobyli pięć medali

516
0
PODZIEL SIĘ
Jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe medale zdobyli lekkoatleci z powiatu sochaczewskiego podczas XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców. Jubileuszowe zawody odbyły się 27 kwietnia br. na pięknych trasach przy Szkole Podstawowej w Kamionie.
960 zawodników i zawodniczek na starcie, olimpijska oprawa włącznie z zapaleniem znicza, atmosfera wielkiego sportowego święta i niesamowite emocje na trasie. Inauguracja tegorocznych igrzysk mazowieckich na długo wpisze się w pamięć ich uczestników. Olimpijskie zmagania najlepszych uczniów – sportowców w województwie rozpoczęły się biegami w Kamionie. Na terenie powiatu sochaczewskiego rozegrane zostaną jeszcze turnieje w piłce ręcznej, piłce nożnej i badmintonie.
Medalowe biegi
W Kamionie nie zawiedli reprezentanci powiatu sochaczewskiego. Pięć medali to bardzo dobry wynik. Na najwyższym stopniu podium stanęła Dagmara Cybulska z ZSO Sochaczew, która bieg na 1500 m dziewcząt szkół ponadpodstawowych wygrała tuż przed swoją siostrą Klaudią Cybulską (ZSO). Srebro na 1500 m chłopców urodzonych w 2004 r. wywalczył Kacper Zygmunciak (SP nr 1 Sochaczew). Z kolei brązowe medale wybiegali – Mateusz Zaręba (ZS im. Iwaszkiewicza Sochaczew) na dystansie 2000 m i Kamila Nowak (SP Rybno) na dystansie 1000 m dziewcząt urodzonych w roku 2003.
Organizatorami olimpijskiej rywalizacji biegowej w Kamionie był Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sochaczewie (rejon Sochaczew), Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Urząd Gminy w Młodzieszynie.
Lewandowski patronem
XX igrzyska oficjalnie otworzyła Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, honorowy przewodniczący komitetu organizacyjnego w towarzystwie Jana Dorosiewicza – prezesa Warszawsko-Mazowieckiego Szkolnego Związku Sportowego. W uroczystości uczestniczyli też m.in. Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn, Anna Ulicka członek Zarządu Powiatu Sochaczewskiego, Adam Orliński – radny sejmiku mazowieckiego, Mirosław Domińczak prezes PSZS w Sochaczewie, Marek Kujawa dyrektor SP Kamion, Zenon Grąbczewski sekretarz PSZS w Sochaczewie, Mieczysław Głuchowski –   dyrektor MOSiR Sochaczew, Beata Brymora przedstawiciel MARS Polska, partnera Igrzysk, starostowie i przedstawiciele samorządów ościennych powiatów, sekretarze Rejonowych Szkolnych Związków Sportowych Radomia, Legionowa, Ciechanowa, Siedlec, Ostrołęki, Warszawy, Płocka i Sochaczewa, a przede wszystkim nauczyciele, trenerzy i główni bohaterowie tego dnia; czyli uczniowie mazowieckich szkół, którzy zakwalifikowali się do igrzysk poprzez mistrzostwa szkolne, powiatowe i międzypowiatowe.
Podczas ceremonii rozpoczęcia tegorocznych XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców w Kamionie odbyła się jeszcze jedna bardzo miła uroczystość. Oficjalnie bowiem nadano tutejszym trasom imię Roberta Lewandowskiego. Najlepszy polski piłkarz, w swoich szkolnych czasach niejednokrotnie startował w Kamionie i wygrywał. Wstęgę na kamieniu ze specjalną tablicą pamiątkową osobiście przecięła mama piłkarza Iwona Lewandowska, którą w Kamionie powitano szczególnie owacyjnie.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie
 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułO konstytucji w muzeum
Następny artykułTragiczne losy poetów